zkm iława

i

Autor: UM Iława

Iławianie nie boją się jeździć autobusami, ale wolą nogi i samochody [AUDIO]

2020-06-04 15:28

W iławskim Zakładzie Komunikacji Miejskiej zachodzi szereg zmian. Pojawił się bilet elektroniczny na telefon, na ulicach pojawiają się nowe autobusy, wkrótce będzie nowy rozkład jazdy. Jednak czy iławianie korzystają z komunikacji miejskiej?

Najświeższa nowinka w ZKM to bilet elektroniczny. Wystarczy ściągnąć na telefon aplikację i w ten sposób kupować bilet na przejazd. Warto dodać, że na jeden telefon można kupić dowolną ilość biletów. Przydaje się to przy przejazdach rodzinnych czy wycieczkach. Zainteresowanych aplikacją odsyłamy tutaj.

Wkrótce wprowadzony zostanie także tzw. bilet czasowy. Koszt biletu zależeć będzie od długości trasy, którą chcemy pokonać. Przypomnijmy, że wszystkie tradycyjne bilety mają w tym roku specjalny wygląd. Znajduje się na nich ilustracja nawiązująca do 715-lecia Iławy.

Kolejne zmiany, to pojawienie się na ulicach 9 nowych, nowoczesnych autobusów. Wkrótce ma także zmienić się rozkład jazdy. To efekt konsultacji z mieszkańcami. Dzięki temu na przykład łatwiej będzie dostać się uczniom do szkół, czy wrócić po zajęciach do domu.

Okres pandemii ograniczył działalność komunikacji miejskiej w Iławie. Powoli jednak znoszone są kolejne obostrzenia. Obecnie autobusami miejskimi może już jeździć więcej osób. Była to okazja, by porozmawiać z iławianami o tym, czy się boją podróżować i czy w ogóle korzystają z usług ZKM. Posłuchajcie!

SONDA: Czy iławianie jeżdzą miejskimi autobusami? Czy się nie boją? Czy kupują bilety elektroniczne?

Tablice rejestracyjne w Polsce. Z jakiego województwa pochodzi auto oznaczone...

Pytanie 1 z 10
BWM:
Ptasia kolumna na drodze