Dzieci zagrożone niepełnosprawnością

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Iława: Dzieci zagrożone niepełnosprawnością z łatwiejszym dostęp do specjalistów

2022-03-16 14:42

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Iławie informuje, że od kwietnia działalność Punktu Wczesnej Interwencji zostanie wzmocniona nowymi funduszami.

PESEL dla uchodźców z Ukrainy. "W sobotę rusza punkt na Stadionie Narodowym"

Przekazujemy bardzo dobrą wiadomość dla wielu rodzin oczekujących na wsparcie specjalistów - rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuci, neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej. Od 4 kwietnia do końca roku działania Punktu Wczesnej Interwencji będzie wspierał też Partner Fundacja PZU oraz władz gminy i powiatu. Dzięki temu maksymalnie ma skrócić się czas oczekiwania na wizyty do specjalistów.

Wczesna interwencja – to szereg wielospecjalistycznych oddziaływań diagnostycznych i terapeutycznych, podjętych w stosunku do dziecka i jego rodziny, mających na celu jak najszybsze wykrywanie trudności rozwojowych i minimalizowanie ich tak, aby dziecko uzyskało możliwie najlepszy dla niego rozwój w sferze ruchowej, intelektualnej, emocjonalnej i społecznej.

Punkt Wczesnej Interwencji pomaga: • Rodzinom, którym potrzebne jest wsparcie oraz pomoc w prowadzeniu dziecka i znalezieniu się w nowej sytuacji życiowej. • Dzieciom od urodzenia do 3 roku życia zagrożonym niepełnosprawnością i niepełnosprawnym oraz tym, których rozwój psychoruchowy jest znacznie opóźniony i nieharmonijny. Jeżeli wiecie Państwo, że Wasze dziecko na przykład: • urodziło się z tzw. ciąży ryzyka, • przyszło na świat przedwcześnie, • uzyskało po urodzeniu niską ocenę w skali Apgar, • przebyło poważne niedotlenienie, ma niską wagę urodzeniową, asymetrię ciała, itp. zgłoście się do PSONI Koło w Iławie.

Dlaczego wczesna interwencja? O ile jest potrzebna, powinna zacząć się jak najwcześniej. Podatność małego dziecka na różnorodne oddziaływanie sprawia, że łatwiej wówczas osiągnąć zamierzone cele terapeutyczne i rehabilitacyjne. Często udaje się zapobiec również powstawaniu niekorzystnych, czasem nieodwracalnych zmian w funkcjonowaniu psychicznym i społecznym. Wczesna diagnoza, stymulacja rozwoju, rehabilitacja i poradnictwo wychowawcze pomogą Państwu zrozumieć problemy Waszego dziecka i poradzić sobie z nimi lub uniknąć niepotrzebnego niepokoju, jeśli okaże się, że rozwój jest prawidłowy.

Wszystkie działania w ramach Punktu Wczesnej Interwencji są bezpłatne dla korzystających rodzin. Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu pod numer tel. 503 315 254 lub osobiście w siedzibie PSONI Koło w Iławie przy ul. Wiejskiej 2D, pok.109

plakat

i

Autor: Starostwo Iławskie

QUIZ. Działka to twoje hobby? Rozwiąż nasz test i dowiedz się, czy jesteś dobrym działkowcem!

Pytanie 1 z 15
Na działce ROD pod żadnym pozorem nie można hodować: