laptop

i

Autor: pixabay.com

Gmina Iława także kupuje laptopy dla potrzebujących uczniów

2020-04-20 10:41

Władzom gminy udało się pozyskać na ten cel prawie 70 tysięcy złotych. Suma wystarczy na zakup ponad 30 przenośnych komputerów.

Zamknięcie szkół spowodowane pandemią koronawirusa wymusiło zmiany w systemie prowadzenia zajęć. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiedli przed monitorami komputerów. Już w dniu 1 kwietnia b.r. gmina Iława złożyła wniosek o sfinansowanie zakupu laptopów dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu potrzebnego do udziału w lekcjach on-line.

– 15 kwietnia br. otrzymaliśmy potwierdzenie, że wniosek został zweryfikowany pozytywnie. Łącznie gmina otrzymała środki w wysokości 69 982,08 zł. Jest to maksymalna kwota, którą można było pozyskać – informuje Wójta Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Dzięki pozyskanym środkom gmina zakupi 32 laptopy z niezbędnym oprogramowaniem. Sprzęt  zostanie przekazany do szkół gminnych i użyczony najbardziej potrzebującym uczniom. Zakup zostanie w 100 % sfinansowany ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.