wojsko

i

Autor: WOT

Ferie w mundurze? Wojskowi przygotowali sporo atrakcji

2020-12-07 13:37

4.Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza chętnych do wstąpienia w jej szeregi. Oferta skierowana jest przede wszystkim do pełnoletnich uczniów i studentów. Podczas ferii zimowych przejdą specjalne szkolenie.

W przyszłym miesiącu rozpoczną się akcja „Ferie w mundurze”. W tym okresie można wziąć udział w specjalnych zajęciach Wojsk Obrony Terytorialnej. Ochotnicy nauczą się między innymi obsługi broni oraz technik ratowniczych. Po szkoleniu będą pełnoprawnymi terytorialsami.

„Jest to szkolenie skierowane dla osób, które nie mogą być tym żołnierzem kolokwialnie mówiąc na pełny etat, ale chcą mieć swoje zaangażowanie, mieć swój wpływ i pomagać lokalnej społeczności, a przede wszystkim chcą zostać żołnierzem Rzeczypospolitej” – Paulina Kucińska, rzecznik prasowy 4.Warmińsko-Mazurskiej Brygada Obrony Terytorialnej. - Ci, którzy nigdy wcześniej nie byli w wojsku przejdą 16-dniowe szkolenie podstawowe. Przyszli wojskowi wezmą udział w zajęciach z ratownictwa, taktyki ogólnej, łączności i topografii. Przejdą także szkolenie strzeleckie i poznają zasady przetrwania w trudnych zimowych warunkach.

Zgłaszać należy się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostródzie. Chętni mogą zgłaszać się osobiście bądź zdalnie – wypełniając deklarację na stronie www.zostanzolnierzem.pl. Zapisy prowadzi też Mobilny Zespół Rekrutacyjny, a na jego czele por. Robert Biliński, tel: 727-018-989.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Statystyczny wynik to TYLKO 5/10. Ile osiągniesz?

Pytanie 1 z 10
Kto strzelił zwycięskiego gola w finale Euro2016?
Don Kasjo podróżuje w LUKSUSIE! Zawodnik FAME MMA jeździ nietuzinkową bryką