rower złodziej

i

Autor: natefarr - Pixabay Dwudziestoletni złodziej roweru złapany przez iławską policję

Dwudziestoletni złodziej roweru złapany przez iławską policję

2021-03-24 13:44

20-letni mieszkaniec Iławy ukradł rower zaparkowany przed jednym z lokalnych marketów. Wystarczyła chwila, by dwa kółka odjechały bez właściciela. Policjanci na szczęście tym razem zatrzymali złodzieja i odzyskali rower.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży. Zgłaszająca oświadczyła, że jej syn przed jednym z marketów pozostawił rower jednak zapomniał go zabezpieczyć. Kiedy wyszedł ze sklepu jednośladu już nie było.

Natychmiast poinformowali policjantów. Funkcjonariusze w trakcie czynności ustalili, że kradzieży dokonał znany im z wcześniejszych interwencji 20-latek. Mundurowi w trakcie dojazdu na miejsce kolejnej interwencji zauważyli młodego mężczyznę, który dziwnie się zachowywał stojąc przy rowerze, a na widok radiowozu zaczął uciekać.

Policjanci zatrzymali go i jak się okazało był to 20-latek, który kilka godzin wcześniej ukradł rower zaparkowany pod marketem. Funkcjonariusze odzyskali skradziony jednoślad, który przekazali pokrzywdzonej.

Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje i podpowiada zabezpieczenia

Okazja czyni złodzieja – pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu naszych jednośladów.

  • Kupując nawet najlepsze i najdroższe zapięcie musimy pamiętać, aby z niego korzystać. Nigdy nie pozostawiajmy nieprzypiętego roweru przed sklepem bądź innym miejscem ogólnie dostępnym!
  • Nawet zostawiając jednoślad w piwnicy, na balkonie czy klatce schodowej  przypnijmy go do elementów na stałe przytwierdzonych do ściany, ale przede wszystkim zastanówmy się, czy jest to rzeczywiście dobrze zabezpieczone miejsce.
  • Kiedy zostawiamy rower na klatce schodowej pamiętajmy, aby zamykać drzwi wejściowe i poprośmy innych mieszkańców bloku, by też to uczynili. Pilnujmy też, aby administrator naszego budynku zadbał o sprawne działanie domofonu.
  • Pozostawiając rower w miejscu ogólnodostępnym starajmy się zostawić go w miejscu monitorowanym np. obok kamery miejskiej.
  • Zapiszmy numer ramy oraz inne numery nabite na rowerze, a także zróbmy mu zdjęcie. W przypadku kradzieży, przekazanie tych danych Policji znacznie ułatwi  odzyskanie jednośladu.
  • Jeżeli mamy możliwość ubezpieczmy swój rower od kradzieży.
  • Pamiętajmy także, że łupem padają nie tylko rowery, ale także osprzęt przy nich pozostawiany,  taki jak licznik, pompka czy zawieszone torby.

QUIZ. Test z geografii. Największe atrakcje turystyczne świata! Łatwe? Te pytania cię zniszczą

Pytanie 1 z 15
Który z tych słynnych pomników Jezusa jest najwyższy?
Kradzionym autem ukradł paliwo. Zatankował nie tym co trzeba