Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych -wycieczka1

i

Autor: Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych

Duże zainteresowanie wycieczkami Lubawskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych [AUDIO]

2020-09-15 11:10

Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w tym roku cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców i to nie tylko z Lubawy. W organizowanych wydarzeniach bierze udział sporo osób.

Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych działa w Lubawie już cztery lata. W tym roku, w organizowanych przez nie wycieczkach po regionie, bierze udział większa ilość mieszkańców i to nie tylko z Lubawy, a całego powiatu iławskiego.

- Zawiązaliśmy się 4 lata temu, by organizować różne inicjatywy dla mieszkańców Lubawy i okolic - mówi Mateusz Szauer, organizator. - Nieskromnie powiem, że w dwóch wycieczkach dotyczących Lubawy i Ziemi Lubawskiej, na których przejechaliśmy szlakiem Plebiscytu, potem zwiedzaliśmy odnowione kościoły, brało udział kilkadziesiąt osób. Zawsze gdy organizujemy wycieczkę mamy świetną pogodę.

Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych -wycieczka2

i

Autor: Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych

Jak zdradził nam Mateusz Szauer, na co dzień dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Starostwie Powiatowym w Iławie. W planach, jeszcze pod koniec września jest kolejna wycieczka. Gdy będzie dograna trasa i temat, na pewno o niej w Esce Iława poinformujemy.

Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych -wycieczka3

i

Autor: Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych

Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych to nie tylko wycieczki, również inne działania na rzecz mieszkańców, na przykład w dziedzinie opieki zdrowotnej.

- Wspólnie z niepublicznym przedszkolem Smerfolandia oddaliśmy w Lubawie pierwszy, ogólnodostępny defibrylator, który nie trzeba było długo czekać przydał się zaledwie miesiąc po montażu i uratował mieszkańcowi życie. Realizujemy również ze stowarzyszeniami Przystań i nieformalnymi lubawskimi amazonkami inne projekty np. uszycie 2 tys maseczek dla mieszkańców - mówi Mateusz Szauer.

Posłuchaj więcej: Mateusz Szauer, Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych

Rozpoznaj supersamochody z lat 80-tych na zdjęciach

Pytanie 1 z 10
Jeśli Ferrari, to koniecznie czerwone! Jaki to model?
Ferrari
Ideologia singli. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 111