Drugi dzień Strajku Kobiet w Iławie. Tym razem blokowano drogi i pasy [WIDEO]

2020-10-27 11:31

Po niedzielnym proteście w Iławie, w poniedziałek odbył się kolejny. Choć nieco mniejsza grupa mieszkańców, to równie mocno wkurzona i głośna przeszła ulicami Iławy. Zobaczcie jak było!

Strajk kobiet w drugiej odsłonie na terenie Iławy rozpoczął się w poniedziałek (26.10) o godzinie 16:00.

Zgromadzeni mieszkańcy wyruszyli sprzed Starostwa Powiatowego, potem przemieszczali się po chodnikach w kierunku centrum miasta. Utrudnienia w ruchu drogowym i blokada ulic - taki był cel na ten dzień. Blokowano ronda koło Feniksa, koło Czapy, budowlanki, baru Rondo i koło ratusza, czyli sparaliżowano całe centrum miasta.

Ponad 600 osób protestowało przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. Aborcji i ograniczenia wolnego wyboru kobietom i rodzinom w sprawie przerwania ciąży w przypadkach ostatecznych.

Mieszkańcy ponownie protestowali na ulicach Iławy

Plan działań na kolejne dni

Organizatorzy Ogólnopolskiego Strajku Kobiet wzywają panie by w środę (28.10) powstrzymały się na znak protestu od wszelkiej pracy, na piątek (30.10) planowana jest kolejna demonstracja w Warszawie.

Jeśli chodzi o działania protestacyjne w Iławie, organizatorzy na razie nie zdradzają kolejnych planów, ale sytuacja jest dynamiczna i warto obserwować fanpage Strajk Kobiet Iława oraz Ogólnopolski Strajk Kobiet

Sonda
Zakaz aborcji w Polsce: tak czy nie?