sesja

i

Autor: UM Iława

Samorząd

Dawid Kopaczewski rozpoczał oficjalnie swoją drugą kadencję jako burmistrz Iławy

2024-05-08 15:44

Za nami pierwsza sesja Rady Miejskiej w Iławie kadencji 2024-2029. Wręczone zostały zaświadczenia o wyborze dla burmistrza oraz radnych.

Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Iławie Anita Bukowska przekazała symbolicznie Dawidowi Kopaczewskiemu zaświadczenie o wyborze na urząd burmistrza oraz wszystkim członkom gremium zaświadczenia o wyborze na radną/radnego. Ten złożył ślubowanie i wygłosił swoją pierwszą oficjalną mowę.

Liczę na owocną współpracę w kolejnych miesiącach i latach - mówił burmistrz. - Liczę na to, że znajdziemy wspólny mianownik i to, co nas łączy,by dalej zmieniać nasze miasto na lepsze.Zachęcam państwa do dialogu, do odrzucenia patrzenia na samorząd przez pryzmat polityki, zachęcam także do podejmowania odważnych decyzji, które są nieodłącznym elementem pracy samorządowej. Dziękuję też wszystkim mieszkankom i mieszkańcom, którzy mimo trudów ostatnich lat dostrzegli i dalej dostrzegają piękno naszego miasta. Cieszę się, że tak wielu mieszkańców zamiast wirtualnego marazmudostrzegło rozwój i Iławy.

W Radzie Miasta Iławy kadencji 2024-2029 zasiedli:

KWW Michała Młotka "Razem dla Iławy" (9 mandatów):

Tomasz Woźniak,Martyna Wyżlic,Jolanta Michalewska,Adam Żyliński,Ewa Jackowska, Dariusz Paczkowski, Michał Młotek, Aneta Rychlik, Hubert Rólkiewicz.

KWW Burmistrza Dawida Kopaczewskiego - Łączy na Iława (7 mandatów):

Anna Pogodowska,Agata Wacławska, Janusz Bednarski,Zbigniew Miecznikowski, Michał Kamiński, Marzena Bendelewska,Tomasz Klepacki.

KW Prawo i Sprawiedliwość (5 mandatów):

Andrzej Rykaczewski,Dariusz Rozborski, Roman Brzozowski, Elżbieta Rudnicka, Piotr Rykaczewski. 

Przewodniczącym Rady Miejskiej w Iławie został pan Roman Brzozowski, a Wiceprzewodniczącymi pan Andrzej Rykaczewski. W prezydium zasiadł także pan Zbigniew Miecznikowski.

Na sesji radni wybrali także przewodniczących komisji, którymi zostali:

- Przewodniczącą Komisji Rozwoju Gospodarczego,Budżetu i Finansów: pani Agata Wacławska;

- Przewodniczącym Komisji Problematyki Społecznej został: pan Michał Kamiński;

- Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki pani Anna Pogodowska.

Ustalono również składy osobowe komisji tematycznych, w tym także Komisji Rewizyjnej.

PIS TRACI SEJMIKI. Prof. Rychard: NIE DOCENIAJĄ mądrości własnego elektoratu!

Quiz. Największe przeboje weselne PRL. Jak dobrze znasz te piosenki?

Pytanie 1 z 10
„Biały miś” jest jedną z legendarnych polskich piosenek, która od czasów PRL-u jest nieodłącznym elementem każdego wesela. Pochodzenie tego utworu jest do dzisiaj owiane tajemnicą. Kto jest uznawany za autora tego niekwestionowanego przeboju?