zakład amelo ziemniaczanka iława

i

Autor: Google Maps - Street View Zakład przetwórstwa ziemniaków i skrobii "Ziemniaczanka Iława" Amelo

Czy tego lata w Iławie nie będzie już śmierdziało? Gigantyczne inwestycje w Amelo [AUDIO]

2021-05-26 17:29

Iławska tak zwana ziemniaczanka jest w Iławie już od prawie stu lat, od kilku lat jej opary i wycieki przy zakładzie jednak zaczęły dawać się we znaki mieszkańcom i turystom. Czy wreszcie będzie można zaciągnąć się pełną piersią?

Inwestycja uregulowania wód rozlewiska Marzyńsko miała po części załagodzić sprawę licznych wycieków biologicznej substancji na ulicę Wojska Polskiego. Niestety po kilku miesiącach spokoju, znów problem się pojawił i to podczas gdy zakład teoretycznie nie funkcjonuje - w maju.

Po doniesieniach o kolejnym zalaniu drogi zieloną, cuchnącą substancją - głos zabrał też Dawid Kopaczewski, burmistrz Iławy.

O zalewaniu Wojska Polskiego przy Amelo - Dawid Kopaczewski, burmistrz Iławy
Sonda
Sok z ziemniaka można zrobić samemu!

Ziemniaczanka do remontu

Od Amelo otrzymaliśmy zapewnienie, że zakład przetwórstwa ziemniaków jest w Iławie od stu lat i chce nadal tu pozostać ale "być mniej uciążliwym sąsiadem", dlatego jak powiedział nam Mówi Marcin Zięba z zespołu prasowego firmy AMELO, właściciela iławskiej ziemniaczanki, w tym sezonie z ogromnym nakładem mają być wykonywane inwestycje niwelujące brzydkie zapachy i wycieki,. Ostatecznie firma chce uruchomić swoją podoczyszczalnię wód i uniezależnić się od Iławskich Wodociągów.

Więcej w poniższym podcaście:

O planowanych inwestycjach w tym roku i latach następnych - Marcin Zięba z zespołu prasowego AMELO, właściciela iławskiej ziemniaczanki
Muzycy rockowi, którzy odeszli w 2022 roku