polmak

i

Autor: arch. POL-MAK

Inwestycje

Będzie wiele nowych miejsc pracy. Iławski POL-MAK się rozbudowuje

2024-06-20 14:46

Grupa POL-MAK, jeden z największych europejskich producentów ozdobnych artykułów papierniczych, powiększa swój zakład w Iławie. W ramach inwestycji rozbudowana zostanie hala magazynowo-produkcyjna i powstanie biurowiec.

Dzięki rozbudowie iławskiego zakładu jego powierzchnia znacząco wzrośnie. Istniejąca już hala magazynowo-produkcyjna zostanie powiększona z 2,6 do 13,1 tys. m kw. Dodatkowo powstanie trzykondygnacyjny biurowiec. Jego powierzchnia to ok. 2 tys. m kw. Hala będzie ogrzewana odpadowym ciepłem technologicznym z istniejącej części fabryki. Z kolei w biurowcu zostaną zastosowane pompy ciepła. Dach części magazynowo-produkcyjnej zostanie wybudowany w taki sposób, żeby mogła się na nim znaleźć instalacja fotowoltaiczna.Zakończenie inwestycji planowane jest na marzec 2025 r., a 18 czerwca na terenie budowy odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego.

Według planów firmy w ciągu trzech następnych lat zatrudnienie ma wynosić na poziomie 300 osób. To o 150 więcej niż obecnie.

Tak działają Hity na czasie! Zobacz, jak powstawała nowa kampania Radia ESKA

Najtrudniejsze pytania z "Postaw na milion". Jesteś lepszy od uczestników?

Pytanie 1 z 10
Najdłuższe na świecie systemy metra mają chińskie miasta Szanghaj i Pekin. Poza Chinami najdłuższe metro jest w: