Złóż wniosek do budżetu Iławy na 2025 rok

i

Autor: UM Iława Złóż wniosek do budżetu Iławy na 2025 rok

obywatele decydują

Złóż wniosek do budżetu Iławy na 2025 rok

2024-06-19 12:18

Każdego roku ratusz miejski przyjmuje od mieszkańców i organizacji działających na terenie Iławy propozycje działań do realizacji w kolejnym roku. Obecnie trwa przyjmowanie wniosków do budżetu na rok 2025. To okazja, aby już teraz przedstawić swój projekt/pomysł i ubiegać się o środki na jego wykonanie.

Burmistrz Miasta Iławy Dawid Kopaczewski zachęca do składania wniosków do projektu budżetu Miasta na 2025 rok:

- Do końca sierpnia tego roku każdy z mieszkańców, organizacje lub instytucje mogą zgłosić wniosek do budżetu miasta Iławy na 2025 rok. Pomysł, który miałby zostać sfinansowany lub wsparty finansowo z miejskiego budżetu, może dotyczyć prac inwestycyjnych takich jak naprawa chodnika/ nawierzchni w miejscu zamieszkania, wybudowania placu zabaw lub innych prac mających poprawić  komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Może to być także pomysł na realizację wydarzenia składany przez organizacje i stowarzyszenia np. otwarte spotkanie dla mieszkańców lub wydarzenie kulturalne/sportowe.

Wniosek do budżetu powinien zawierać zwięźle podaną informację o zakresie rzeczowym inwestycji lub działania i w miarę możliwości określić zakres finansowy. Pomocny może okazać się wzór formularza.

- Każdego roku do Urzędu Miasta Iławy spływa minimum kilkadziesiąt wniosków. Do budżetu na rok 2024  było ich aż 120, przy czym często pojedynczy wniosek dotyczy wielu spraw i reprezentuje głosy grupy osób. Wnioski składane indywidualnie przez mieszkańców Iławy najczęściej dotyczą budowy i naprawy dróg, natomiast te składane przez  kluby lub stowarzyszenia z reguły obejmują działania własne takie jak  zorganizowanie warsztatów, akcje promocyjne, edukacyjne, kulturalne i sportowe- mówi Joanna Wiśniewska Skarbnik Miasta Iławy.

Wnioski z zaznaczeniem, że dotyczą one 2025 roku, należy składać w Punkcie Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Iławy (ul. Niepodległości 13).

Wnioski zgłoszone po 31 sierpnia 2024 r. nie będą rozpatrywane przy projekcie budżetu na 2025 rok.

Wakacyjny quiz z wiedzy ogólnej. 10/10? Nie ma opcji!

Pytanie 1 z 10
Jaka jest temperatura topnienia czystego złota?