Komputer

i

Autor: pixabay

Akademia Programistów w Iławie. Można będzie nieźle zarabiać

2021-09-28 12:14

Rusza nabór do wspólnego projektu Urzędu Miasta Iławy, Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie oraz firmy Mc COMP. Chcą stworzyć w Iławie mekkę branży informatycznej.

Branża IT (Information Technology) rozwija się w dynamicznym tempie obejmując swym zasięgiem kolejne obszary gospodarki. Dzisiejsza rzeczywistość stwarza ogromne możliwości dla osób, które są zainteresowane rozwojem i pracą w branży informatycznej. Niedobór specjalistów z branży IT w Polsce szacuje się na ok. 50 000 wakatów. Pandemia dodatkowo uwypukliła te braki, jednocześnie wskazując na nową możliwość: realizację zadań poprzez pracę zdalną.

Firma Mc COMPBranżowym partnerem projektu jest firma Mc COMP, która jest polską firma technologiczna z siedzibą w Warszawie. Mc COMP jest obecny na polskim rynku już 30 lat, współpracując z dużymi partnerami m.in. gigantami branży paliwowej. Firma rozwija również nowe kierunki działania wdrażając rozwiązania w podmiotach z branż: horeca, gastronomicznej, rozrywki.

Akademia ProgramistyJest wspólnym projektem iławskiego samorządu, urzędu pracy i firmy Mc COMP, którego zamysłem jest utworzenie w Iławie grupy programistów pracujących zdalnie lub w sposób hybrydowy. Pierwszym etapem będzie rekrutacja, która właśnie się rozpoczyna i jest realizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Iławie. Następnie zrekrutowana grupa weźmie udział w specjalistycznym szkoleniu programistycznym, aby na koniec firma Mc COMP mogła zatrudnić najlepsze osoby w swoje szeregi.

Szczegóły ProgramuUczestnicy to osoby bezrobotne zarejestrowane w PUP Iława spełniające kryteria:

  • osoby z wykształceniem co najmniej średnim informatycznym lub technicznym lub studenci uczelni technicznej lub informatycznej, nie posiadający żadnych umiejętności w zakresie programowania, chcący rozwijać się w tym zakresie zawodowym
  • osoby bezrobotne poszukujące zatrudnienia z minimalnymi umiejętnościami w zakresie programowania
  • mile widziana znajomość jęz. angielskiego.

Czas trwania szkolenia to 180h rozłożonych w czasie na 1,5 miesiąca. Zainteresowani powinni kontaktować się z Powiatowym Urzędem Pracy w Iławie.

Aleksandra Szwed uczy dzieci miłości do zwierząt. Ma w domu bulteriera i mopsa

QUIZ. Test z geografii. Stolice największych państw świata. Bułka z masłem?

Pytanie 1 z 15
Stolicą Rosji jest: