himalaista

i

Autor: Wikipedia

40 lat temu zdobył najwyższy szczyt. Spotkaj się z legendą

2020-02-07 13:51

17 lutego 1980 r. Krzysztof Wielicki i Leszek Cichy zatknęli biało-czerwoną flagę na szczycie Mount Everest. Z okazji okrągłej rocznicy Iławskie Centrum Kultury zorganizowało spotkanie z jedną z legend polskiego himalaizmu.

Iławę odwiedzi Leszek Cichy, który nie tylko zdobył najwyższy szczyt, ale także jako pierwszy Polak skompletował do 1999 roku Koronę Ziemi: z Górą Kościuszki, Piramidą Carstensza, Elbrusem i Mont Blanc. Jest współautorem książki Rozmowy o Evereście i artykułów w prasie górskiej. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla polskiego taternictwa i alpinizmu, za popularyzowanie sportu wspinaczkowego. Towarzyszyć mu będzie Janusz Kalinowski z Klubu Sportowego Polskie Himalaje, znany propagator sportów wspinaczkowych.

góry

i

Autor: Archiwum ICK

Spotkanie z himalaistą zaplanowano na 12 lutego. Odbędzie się o godz 18 w iławskim kinoteatrze. Wstęp wolny. Prelekcje wzbogacone będą seansami filmowymi pt. „Gdyby to nie był Everest” i „Everest dla każdego”(prapremiera!).

plakat

i

Autor: Archiwum ICK