pijany kierowca

i

Autor: pixabay.com

16-latek z Kisielic przyjechał pijany po zakupy. Nie tylko on prowadził pod wpływem

2021-01-12 13:46

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 16-latek, wobec którego interweniowali policjanci. Młody mężczyzna przyjechał do sklepu motocyklem mając 0,7 promila alkoholu w organizmie. Innych sześciu kierowców prowadzących pod wpływem także zatrzymali policjanci z powiatu iławskiego.

Mamy zimę a co za tym idzie zmienne warunki pogodowe, które mają bardzo duży wpływ na warunki jakie panują na drogach. Dlatego obowiązek zachowanie tzw. „szczególnej ostrożności” i jazdy bez wcześniejszego spożywania alkoholu dotyczy wszystkich kierowców. Przekonało się o tym wczoraj siedmiu kierujących.

 • Pierwszego z nich zatrzymali policjanci w Kisielicach. Jak się okazało 16 – latek nie posiadając uprawnień do kierowania przyjechał do sklepu motocyklem. Policjanci ustalili, że to nie jedyne przewinienie młodego mężczyzny ponieważ kierował on jednośladem mając 0,7 promila alkoholu w organizmie.
 • W Iławie mundurowi zatrzymali mężczyznę, który kierował volvo mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie.
 • Natomiast w Lasecznie zatrzymali rowerzystę. Mężczyzna jechał drogą krajową jednośladem mając promil alkoholu w organizmie.
 • Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci po tym jak uderzył mazdą w ogrodzenie. W trakcie czynności okazało się, że 30 – latek jadąc samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji w gminie Lubawa. Jak ustalili policjanci mężczyzna kierował mazdą mając 2,5 promila alkoholu w organizmie.
 • A Redakach mundurowi zatrzymali kolejnego kierującego rowerem. Jak się okazało mieszkaniec gminy Susz jechał jednośladem mając 2 promile alkoholu w organizmie.
 •  45 – latek kierujący oplem najechał na zaparkowanego vw po czym próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Miał 3 promile alkoholu w organizmie.
 • Kolejnego nietrzeźwego kierującego tym razem seatem zatrzymali policjanci również podczas zdarzenia drogowego na parkingu. 53 - latek doprowadził do zderzenia z vw. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.
  Kierowco pamiętaj !

  Reaguj na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Cezary Pazura zachęca do szczepień

QUIZ. Andrzej Piaseczny kończy 50 lat. Jak dobrze znacie piosenki "Piaska"?

Pytanie 1 z 10
W jakim zespole zaczynał karierę "Piasek"?