płyn

i

Autor: UM Iława

120 litrów płynu przyjechało dziś do Iławy

2020-05-14 18:10

Dzięki inicjatywie iławianina Mirosława Hiszpańskiego do jego rodzinnego miasta trafiła pomoc, która posłuży w ochronie przed koronawirusem. Głos popularnego Hiszpana starsi mieszkańcy miasta pamiętają z czasów Radia Iława.

- Każdy z nas wie, jak w dzisiejszych czasach ważny jest płyn do dezynfekcji - mówi burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski. - Właśnie dziś 14 maja do Iławy przyjechał transport 120 litrów płynu do dezynfekcji dłoni. Bardzo dziękujemy za tak cenny dar i ogromne wsparcie dla naszego samorządu.

Dobrym duchem całej akcji oraz jej głównym inspiratorem jest prezes Warmińsko- Mazurskiego Związku Pracodawców Prywatnych Mirosław Hiszpański. Dzięki tej akcji już ponad 26 tyś. litrów płyn trafiło do ponad trzystu instytucji z sektora publicznego na terenie województwa.

W transporcie i dystrybucji płynu w całym województwie pomagają żołnierze 4 Warmińsko- Mazurskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej z Olsztyna. Płyn posłuży urzędnikom ratusza, ale także trafi do instytucji podległych władzom miasta.