Magdalena Rudnicka

i

Autor: archiwum prywatne

Zobacz motyle mieszkające w Iławie! Na spacer zaprasza Magda Rudnicka

2023-07-09 17:55

W Iławie żyje aż 50 gatunków motyli dziennych. Jest okazja, by poznać przynajmniej część z nich. Już 15 lipca odbędzie się "Motylowy spacer".

W ramach cyklu "Wakacje z miejską przyrodą" już 15 lipca odbędzie się spacer, który poprowadzi Magdalena Rudnicka. Organizatorka na co dzień działa w stowarzyszeniu Dzika Iława, dla którego nadrzędnym celem jest edukacja przyrodnicza. Już w poprzednich latach organizowała podobne wydarzenia. Tym razem uczestnicy będą szukać motyli, tak jak w ubiegłym roku.

- Motyle to jedne z najpiękniejszych owadów występujących w naszym kraju i jedne z najbardziej wrażliwych na zmiany środowiskowe grup zwierząt na świecie - mówi Magdalena Rudnicka. - Obserwując te owady, możemy dowiedzieć się wiele na temat kierunku zmian, jakie zachodzą w naszym otoczeniu.

Wiele gatunków tych owadów mamy w Iławie

W Iławie występuje ponad 50 gatunków motyli dziennych. To około 1/3 z całej fauny, jaką możemy spotkać w naszym kraju. Podczas drugiego już, wspólnego Motylowego Spaceru będzie można wspólnie policzyć motyle, nauczyć się je rozpoznawać i spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie, czy tegoroczne warunki atmosferyczne mają bezpośredni wpływ na kondycję i liczebność motyli w Iławie. Start: godzina 11:30.

Policz iławskie motyle

Uczestnicy spotkają się tuż obok siedziby firmy Animex, w sąsiedztwie Rodzinnych Ogrodów Działkowych “Nad Iławką” - podróżujący samochodem będą mogli zostawić tam auta. Jak zapowiada organizatorka, do przejścia będzie około 1 km, dla wytrwałych trasa może być dłuższa. Im dalej, tym bardziej różnorodne siedliska, a tym samym motyle będzie można obserwować. Warto zabrać nakrycie głowy i coś do picia. WYDARZENIE JEST BEZPŁATNE.

motylowy spacer

i

Autor: archiwum prywatne

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Przyroda oszalała! W listopadzie w Szczecinie kwitną drzewa

Którą porą roku jesteś? Rozwiąż QUIZ i się przekonaj!

Pytanie 1 z 10
Gdzie widzisz się za 10 lat?