policja

i

Autor: pixabay

Znęcał się nad swoją żoną. Wpadł, bo spowodował kolizję

2020-11-13 12:54

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 66 – latkowi. Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną oraz spowodował kolizję pod działaniem alkoholu. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 66 - latkowi.

Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawca od dłuższego czasu znęca się nad swoją żoną. Mężczyzna znajdując się pod działaniem alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał, bił, szarpał za ubrania oraz groził pozbawieniem życia.

Podczas kolejnej z takich awantur mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 66 – latkowi a prokurator wobec mężczyzny zastosował policyjny dozór. Nie powstrzymało go to jednak od popełniania kolejnych przestępstw.

Kilka dni później został zatrzymany po tym jak kierując daewoo spowodował kolizję. Okazało się, że cofając nie zachował szczególnej ostrożności i najechał na zaparkowanego forda.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec Iławy jechał daewoo mając 1,5 promila alkoholu w organizmie i zatrzymali 66 - latkowi prawo jazdy.

Kodeks karny za samo fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Są czerwone i zakazują. Znasz te znaki?

Pytanie 1 z 12
Znak ten oznacza:
Zakaz wjazdu
Ogrody światła na zamku Książ