kwiat

i

Autor: arch. organizatora

Rozrywka

Znamy gwiazdy letniego festwialu w Iławie. Kto zagra na Soundlake Festival?

2024-04-05 17:17

Iławskie Centrum Kultury opublikowało właśnie listę artystów, którzy pojawią się na scenie iławskiego amfiteatru 27 lipca.

Publiczność Iława Soundlake Festival już się nie może doczekać piątej edycji. Nic dziwnego, bo okazuje się, że z gwiazdami trafiliśmy w dziesiątkę - mówi Lidia Miłosz, dyrektor ICK.

Zagrają dla iławian i gości

- Daria ze Śląska,

polska wokalistka, autorka tekstów, laureatka Fryderyków 2024 w kategoriach fonograficzny debiut roku i album roku indie pop. Pochodzi z katowickiego Giszowca. Ukończyła studium stomatologiczne oraz studia historyczne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W 2015 roku rozpoczęła współpracę z Michałem Wajdzikiem-Radziejowskim, z którym współtworzyła trip-hopowy duet The Party is Over, w ramach którego uczestniczyła w programie Must Be The Music. Po zaangażowaniu się w projekt „Tak Brzmi Miasto” nawiązała współpracę z Agatą Trafalską, z którą współpracowała przy pierwszych tekstach. W 2022 roku wzięła udział w letniej trasie Korteza „Holiday Tour” oraz występowała na Męskim Graniu i festiwalu Great September. W 2023 wydała debiutancką płytę Tu była[4].

- Nosowska,

polska piosenkarka rockowo-alternatywna, autorka tekstów, kompozytorka, pisarka, felietonistka i prezenterka radiowa. Występuje solowo i jako wokalistka zespołu muzycznego Hey. W Iławie zobaczymy ją w solowym projekcie. Jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej uznanych polskich piosenkarek i autorów tekstów. W 2010 została przez czasopismo „Machina” okrzyknięta najlepszą polską wokalistką. Wygrała rekordową liczbę 34 Fryderyków, w tym trzy dla wokalistki roku i siedem dla autora roku. Ponadto jest laureatką między innymi dwóch Paszportów „Polityki”, w tym w honorowej kategorii kreatora kultury, Mateusza, Fenomenu „Przekroju”, trzech Bestsellerów Empiku za sprzedaż książek, trzech nagród aktorskich na Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film oraz Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej nagrania były certyfikowane złotymi, platynowymi i multiplatynowymi płytami. 10 jej albumów zajęło pierwsze miejsce na notowaniu sprzedaży OLiS, a 26 utworów na Liście przebojów programu Trzeciego. W 2013 została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. 

- Kwiat Jabłoni,

polski zespół muzyczny z Warszawy wykonujący muzykę folkową, popową, folk pop, bluegrass, indie folk, indie pop i elektronikę. Nazwa zespołu pochodzi od piosenki Kwiat Jabłoni, granej pierwotnie przez grupę Trash Budda, zaś sama piosenka opowiada o marce jabola. Zespół tworzy rodzeństwo Katarzyna Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz (dzieci Kuby Sienkiewicza), a sama grupa oficjalnie funkcjonuje od marca 2018. 1 lutego 2019 ukazał się ich debiutancki album studyjny Niemożliwe, który w ciągu pierwszego tygodnia uplasował się na 7. pozycji list sprzedaży OLiS. Ich utwory znalazły się także między innymi na listach przebojów. W marcu 2019 zespół uplasował się na 3. miejscu w drugiej edycji plebiscytu Sanki 2019 na najciekawsze nowe twarze polskiej sceny muzycznej organizowanym przez „Gazetę Wyborczą”. W czerwcu 2020 Kwiat Jabłoni został zwycięzcą plebiscytu Złotego Bączka. 22 sierpnia 2023 roku na festiwalu Top of the Top Sopot Festival 2023 grupa otrzymała statuetkę Bursztynowego Słowika. Mają na koncie 4 albumy studyjne.

Viki Gabor pojedzie na Eurowizję? Zdradziła nam, co o tym myśli

Hity Disco-Polo z lat 90. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 14
„Jolka, Jolka to dziewczyna…” śpiewał, który zespół?