mlodziezowka iława

i

Autor: UM Iława

Zmiana warty w Młodzieżowej Radzie Miasta Iławy

2021-06-04 13:19

Skład iławskiej młodzieżówki zmienił się w znacznym stopniu. Podczas uroczystej sesji pożegnaliśmy siedmiu jej członków, w tym przewodniczącego, który ma już swojego następcę. Kto będzie teraz reprezentował interesy młodzieży w mieście?

Kontakt z ciekawymi osobami o podobnych poglądach i możliwość zmiany naszego otoczenia na lepsze, a także możliwość zobaczenia polityki “od kuchni” to najważniejsze zalety bycia członkiem Młodzieżowej Rady Miasta - mów burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski. - To nie tylko świetne miejsce do wymiany poglądów, poznania wielu nowych osób, ale także ogromna możliwość samorozwoju w kwestii rozwijania relacji społecznych, umiejętności współpracy z innymi czy przełamywania barier choćby wystąpień publicznych.

W Iławie Młodzieżowa Rada działa już od wielu lat. Zgodnie z jej Statutem Kandydatem na radnego może być każda osoba w wieku od 14 lat do ukończenia 19 roku życia, ucząca się w klasach VII-VIII szkół podstawowych lub w szkole średniej z terenu Miasta Iławy. Kończąc 19 rok życia kończy się też przygoda z Radą, dlatego 2 czerwca pożegnano aż siedmiu jej członków, w tym przewodniczącego- Bartosza Bielaka, którego zgodnie z wynikiem głosowania na stanowisku zastąpi Marcel Skolankiewicz reprezentujący Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego. Zmiany zaszły także w prezydium Rady, w którym zasiadły dwie panie: Julia Krawczyńska reprezentująca Szkołę Podstawową nr 5 w Iławie oraz Aleksandra Łęgowska z Liceum im. Stefana Żeromskiego w Iławie. 

Tylko u nas! Coming out Justyny Klimasary. Młoda gwiazda lewicy wyznaje: "Jestem heteroseksualna". Komentery [WIDEO].

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz Sailor Moon?

Pytanie 1 z 7
Która z czarodziejek jako ostatnia dołączyła do zespołu?