ZHP Iława zaprasza na Apel Pamięci

2023-02-22 9:10

22 lutego to święto dla każdego harcerza i skauta na całym świecie - Dzień Myśli Braterskiej. Data ta jest też rocznicą narodzin założycieli skautingu sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell.

22 lutego, w tym dniu pamiętamy o wszystkich wartościach jakie niesie za sobą harcerstwo, czyli patriotyzm, przyjaźń, braterstwo, jedność i pokój. Jest to dzień, kiedy harcerze i skauci ze wszystkich organizacji przesyłają sobie życzenia. Idea braterstwa jest szerzona po całym świecie, a w tym dniu najbardziej jest ona widoczna. Tego dnia można spotkać naszych harcerzy w mundurach w Iławie, w gminie Lubawa, Ząbrowie, Kisielicach w szkole, czy w pracy.

Druhny i Druhowie, Rodzice, Przyjaciele harcerstwa, z okazji Dnia Myśli Braterskiej życzę wam wielu wspaniałych harcerskich przygód, wytrwałości, zapału i samorozwoju. Niech ten dzień napawa Was dumą i motywuje do działania. Niech iskra przyjaźni i braterstwa nigdy nie zagaśnie i dawała siłę do zmieniania świata lepszym niż go zastaliście - mówi phm. Piotr Jakimowicz Komendant Hufca ZHP Iława.

Już w najbliższy weekend harcerze spotkają się na biwaku, podczas którego będą świętować ten szczególny dla nich dzień.

Oprócz wielu zajęć, gier i zabaw odbędzie się Gala Dnia Myśli Braterskiej na której złożymy podziękowania dla naszych harcerzy i instruktorów  za ich pracę i wkład, którzy swoją pracą woluntarystyczną i przyjaciołom którzy wspierają naszą idee. Ale będzie to także okazja do uczczenia pamięci tych którzy się przyczynili do tego jak dziś wygląda harcerstwo - mówi Piotr Jakimowicz.

W sobotę (25.02.2023 r.) o godzinie 16:00 przy Pomniku Nieznanego Żołnierza obok Parafii NPNMP odbędzie się Harcerski Apel Pamięci, na który harcerze zapraszają wszystkich mieszkańców i zainteresowanych.

Tu mieszkał i tworzył Zdzisław Beksiński. Zginął 18 lat temu od 17 ciosów nożem

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Statystyczny Polak popełnia 4 błędy. Jak pójdzie tobie?

Pytanie 1 z 15
Według przysłowia na pochyłe drzewo skaczą wszystkie...