siekiera

i

Autor: Pexels zdjęcie ilustracyjne

Zgłosiła, że partner pokłócił się z tatą i grożą sobie siekierą i nożem

2022-04-13 13:23

Po 22:00 do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwoniła kobieta. Poinformowała, że dziadek awanturuje się i wyskoczył z siekierą a partner zgłaszającej schował się do innego pokoju i przygotował nóż budowlany...

Funkcjonariusze po zgłoszeniu natychmiast pojechali na interwencje. Na miejscu okazało się, że faktycznie doszło do awantury między partnerem zgłaszającej a jego tatą po tym jak wspólnie spożywali alkohol.

Mundurowi ustalili, że nikt nie groził siekierą czy nożem. Kobieta oświadczyła, że aby dodać dramatyzmu sytuacji wymyśliła siekierę jak i nóż. W związku z powyższym 41 – latka za bezpodstawne wezwanie policji została ukarana mandatem w wysokości 500 zł.

Policja przypomina

Na numery alarmowe tj. 112, 999, 998, dzwonimy tylko w uzasadnionych przypadkach. Za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych zgodnie z art. 66 Kodeksu wykroczeń sprawca podlega karze aresztu (od 5 do 30 dni), karze ograniczenia wolności lub karze grzywny do 1.500 złotych.

Takie zachowania odciągają funkcjonariuszy od ważnych zadań. Policjanci zawsze reagują na każde zawiadomienie, więc reagują również na te fałszywe. Funkcjonariusze także informują o zdarzeniu inne instytucje.

Takich i podobnych zgłoszeń jest wiele. Przed wybraniem numeru alarmowego każdy powinien się zastanowić czy sprawa, z którą dzwoni, wymaga interwencji policji, ponieważ wzywając ją bezpodstawnie, można przyczynić się do nieudzielenia pomocy innej osobie, która naprawdę takiej pomocy potrzebuje, a do której - w wyniku np. głupiego żartu - patrol policji nie dotrze.

QUIZ. Wiesz wszystko o tradycjach wielkanocnych?

Pytanie 1 z 10
Prezenty wręczane dzieciom w czasie świąt wielkanocnych są kojarzone z:
Olsztyn. Policyjna eskorta taksówki. Kobieta miała zaawansowane bóle porodowe

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!