panele słoneczne

i

Autor: arch. UM Ostróda

Żegluga Ostródzko-Elbląska stawia na energię słoneczną

2020-05-19 15:53

Zakończyła się inwestycja pod nazwą "Poprawa efektywności energetycznej w budynku Żeglugi Ostródzkiej”. W ramach przedsięwzięcia gruntownie zmodernizowano obiekty należące do spółki, a także dokonano wymiany części infrastruktury.

Prace trwały od czerwca zeszłego roku. Na całe przedsięwzięcie wydano ponad 2miliony 300 tysięcy złotych. Projekt udało się zrealizować dzięki unijnym funduszom. Dofinansowanie wyniosło prawie 950 tysięcy. Dzięki wydanym pieniądzom spółka będzie mogła teraz sporo zaoszczędzić na energii m.in. dzięki użyciu dużych paneli słonecznych. Ich instalacja to jednak nie jedyne wykonane prace. Na pewno warto wymienić ocieplenie ścian, dachów i termomodernizację obiektów. zbudowano także nowe instalacje gazowe i wykonano szereg prac remontowych. Spółka zainwestowała także w nowoczesny monitoring obejmujący cały teren. Powiększono ilość miejsc parkingowych dla pojazdów ciężarowych. Ciekawostką jest zakup pojazdu z napędem elektrycznym, który pozwala na minimalizowanie kosztów związanych przemieszczaniem się pracowników. Koszt przejechania 100 km to tylko 6 zł.

W kolejnych planach inwestycyjnych Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej jest remont stacji paliw, budowa wiat do ochrony autobusów oraz zadaszenie doku na stoczni.

COŚ DOBREGO #21