Uczestnicy szkolenia „Symulacja zarządzania przedsiębiorstwem” przez dwa dni, korzystając ze specjalnej platformy symulacyjnej, prowadzili pod okiem doświadczonego trenera własne wirtualne firmy. Miały one określony budżet, produkty i usługi oraz rynek klientów. Podczas szkolenia imitowano realne warunki funkcjonowania firm. Dzięki interaktywnym ćwiczeniom uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje decyzje w realnych scenariuszach rynkowych bez ponoszenia rzeczywistego ryzyka finansowego. – Szkolenie, które zorganizowaliśmy pozwoliło uczestnikom rozwinąć umiejętności zarządzania oraz lepiej przygotować się do wyzwań, jakie niesie ze sobą prowadzenie działalności gospodarczej – mówi Agata Steiner-Dembińska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie. – Była to doskonała okazja na zdobycie praktycznych umiejętności, eksperymentowania z różnymi strategiami biznesowymi i uczenia się na błędach.
Nie tylko pracownicy
Uczestnikami szkolenia były osoby aktywne zawodowo: przedsiębiorcy i pracownicy firm. W trakcie szkolenia zdobywali oni wiedzę na temat analizy potencjału rynku, profilowania ofert zgodnie z oczekiwaniami klientów, rekrutacji oraz budowania efektywnych zespołów. Uczyli się także optymalizacji decyzji operacyjnych z perspektywy rentowności biznesu oraz analizy dokumentów finansowych. Szkolenie zorganizowane zostało we współpracy z platformą symulator-biznesu.pl. Z uwagi na zainteresowanie podobnymi działaniami, urząd pracy już zapowiedział organizację kolejnych szkoleń w przyszłości. Warto dodać, że „Symulacja zarządzania przedsiębiorstwem” to nie jedyne darmowe szkolenie, z którego mogli w ostatnim czasie skorzystać mieszkańcy powiatu iławskiego. Powiatowy Urząd Pracy w Iławie, za pośrednictwem Inkubatora Technologicznego w Iławie, który jest jego częścią, regularnie organizuje szkolenia i warsztaty, między innymi podnoszące kompetencje cyfrowe.
Będzie więcej
Tylko w lipcu w Inkubatorze Technologicznym w Iławie zaplanowano organizację dziesięciu takich wydarzeń. Część z nich przeznaczona jest wyłącznie dla osób do 30 roku życia (odbywają się one w ramach projektu „Program wsparcia zawodowego dla osób <30 w powiecie iławskim”), w pozostałej części udział mogą wziąć wszystkie zainteresowane osoby. I tak, w lipcu odbyły się lub dopiero odbędą warsztaty z kompetencji cyfrowych, podczas których uczestnicy podnoszą swoje umiejętności w zakresie skutecznego wyszukiwania informacji w Internecie, komunikacji zdalnej, praktycznego wykorzystywania mediów społecznościowych, podstaw programów biurowych, Canvy, sztucznej inteligencji i bezpieczeństwa w Internecie. Zaplanowano też warsztaty z podstaw Excela, tworzenia tabel przestawnych, dashboardów, wizualizacji danych i wykorzystywania w praktyce sztucznej inteligencji. W inkubatorze organizowane są też spotkania dotyczące zakładania działalności gospodarczej.
– Urząd pracy jest otwarty na wszystkie grupy społeczne i zawodowe – mówi Agata Steiner-Dembińska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie. – Nasza oferta jest skierowana nie tylko do osób bezrobotnych czy poszukujących pracy, ale także do przedsiębiorców i pracowników. W ten sposób wspieramy mieszkańców powiatu w ich zawodowym rozwoju, dostosowując swoje działania do zmieniającego się rynku pracy.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]