stachura

i

Autor: zdj. archiwalne

Zaśpiewaj poezję pod iławskim ratuszem

2020-08-10 12:04

W piątek w Galerii Jazzowej w Iławie będzie można usłyszeć piosenki i wiersze Edwarda Stachury. Miejska Biblioteka Publiczna, organizator imprezy, nie ustaje w wysiłkach, by jak najbardziej uatrakcyjnić to wydarzenie.

- Rok temu odbyło się w Iławie po raz pierwszy wielkie święto muzyki poetyckiej, z opowieściami o życiu i twórczości Edwarda Stachury - mówi Kinga Groszkowska, dyrektor biblioteki. - Jego piosenki i wiersze poruszają najgłębsze struny w duszy i wzruszają. Każdy z nas nie raz zetknął się z jego twórczością, może nawet czasem nie zdając sobie z tego sprawy. Spotkanie z poezją śpiewaną okazało się sukcesem. Zdecydowaliśmy się w tym roku zorganizować podobne przedsięwzięcie.

Koncert już w ten piątek o godzinie 20.00 w Galerii przy Ratuszu. Zagrają i zaśpiewają Monika Świst, Magdalena Kawala, Janusz Król, Ireneusz Paliński, Mariusz Józefowicz oraz Janusz Radek. Uświetnią ten wieczór utworami Edwarda Stachury, twórczością własną oraz innych polskich poetów.

- Liczymy bardzo na Wasz aktywny udział podczas śpiewania, a także gorąco zachęcamy Was, którzy zechcą sami stanąć przed mikrofonem, do prezentacji własnej twórczości - kontynuuje dyrektor placówki. - Odezwijcie się do nas wcześniej koniecznie na adres: czytelnia@biblioteka.ilawa.pl. Do zobaczenia na poSTEDówce! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

plakat

i

Autor: MBP
Sonda
Czy wakacje nad Bałtykiem są drogie?
Otwierają Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku!