Zalewo. PIĘCIOLATEK złamał kwarantannę. Odpowiedzą za to rodzice

i

Autor: Unsplash - Vitolda Klein Zalewo. PIĘCIOLATEK złamał kwarantannę. Odpowiedzą za to rodzice

Zalewo. PIĘCIOLATEK złamał kwarantannę. Rodzice zostaną ukarani

2022-01-26 12:57

W Zalewie pięcioletni chłopiec złamał kwarantannę. Zamiast przebywać w domu, za pozwoleniem rodziców pojechał z bratem ciągnikiem na pole. O wszystkim poinformowany został Powiatowy Inspektor Sanitarny, który wszczął postępowanie administracyjne, a policjanci dodatkowo sporządzili dokumentację do sądu w celu ukarania rodziców.

Policja niemal codziennie odnotowuje kolejne przypadki lekceważenia obowiązujących ograniczeń oraz zakazów związanych z pandemią koronawirusa. Jednym z takich jest niestosowanie się do zasad odbywania kwarantanny. Wówczas policja sporządza wnioski do sądu oraz o wszczęcie postępowania przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Tak właśnie stało się w przypadku mieszkańca gminy Zalewo.

— Pięciolatek, zamiast przebywać w domu na kwarantannie, za pozwoleniem rodziców pojechał z bratem ciągnikiem na pole, aby wykonać z nim zlecone prace. Kiedy wyszło to na jaw o wszystkim został poinformowany Powiatowy Inspektor Sanitarny, który wszczął postępowanie administracyjne a policjanci dodatkowo sporządzili dokumentację do sądu w celu ukarania rodziców — poinformowała st.asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa iławskiej policji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Super Raport 26.01 (Goście: Leszek Miller - były premier oraz dr Małgorzata Bonikowska - prezes CSM) Sedno Sprawy: Artur Dziambor

QUIZ. Prawda czy fałsz? Ósme pytanie spędzi ci sen z powiek!

Pytanie 1 z 15
Saturn jest największą planetą Układu Słonecznego