Policja, kogut policyjny

i

Autor: Pixabay

Zadzwonił do iławskich policjantów, że planuje się zabić. Oszust miał inny cel...

2022-02-07 15:24

W sobotę kilka minut po godzinie 18:00 iławscy policjanci zostali poinformowani o pobiciu. Zgłaszający dodał, że chce popełnić samobójstwo ale nie chce karetki. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce.

W trakcie czynności okazało się, że zgłaszający jest pod znacznym działaniem alkoholu i nie chce podać swoich danych mundurowym. Jak ustalili policjanci 49 – latek zadzwonił na numer alarmowy żeby pozbyć się swoich znajomych, z którymi wcześniej spożywał alkohol. Oświadczył policjantom, że nie doszło do żadnego pobicia oraz nie miał myśli samobójczych. Mieszkaniec gminy Iława za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych i wprowadzenie w błąd co do swojej tożsamości policjantów został ukarany 600 zł mandatem.

Policjanci przypominają, że numery alarmowe służą do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Wywołanie fałszywego alarmu bądź blokownie numeru alarmowego spowodować może niepotrzebne zaangażowanie służb ratowniczych w momencie, gdy inna osoba może faktycznie potrzebować natychmiastowej pomocy.

W pralni chemicznej, jak w serialu kryminalnym. Zamiast prania - plantacja/ Śląsk

QUIZ. Wiesz, ile lat grozi za to przestępstwo? W kilku przypadkach możesz doznać szoku

Pytanie 1 z 20
Jaka kara grozi za dostarczenie alkoholu osobie małoletniej?