Za nami pierwszy, integracyjny turniej w darta w Iławie. Też chcecie pograć? [ZDJĘCIA, AUDIO]

2022-05-30 12:15

W Leśnej Przystani zorganizowano pierwszy w Iławie turniej zainteresowanych grą w darta i jak się okazuje zainteresowanie jest niemałe. Nadal można się zapisywać do Iławskiej Grupy Darta.

Na początku roku grupka znajomych postanowiła zbadać grunt, czy w Iławie mieszkańcy byliby zainteresowani grą w darta. Na zapytanie w mediach społecznościowych odpowiedziało kilkadziesiąt osób, to przypieczętowało kolejne kroki w kierunku utworzenia stowarzyszenia.

- Do tej pory jeździliśmy do innych miejscowości np do Elbląga - mówi Dariusz Nica, prezes stowarzyszenia CROCO Iławska Grupa Darta. Zgłosiło się początkowo około 40 osób, postanowiliśmy realizować więc kolejne kroki, by zorganizować w Iławie pierwszy turniej. Odmian gry w tak zwane lotki jest wiele i bynajmniej nie chodzi o to, jak wielu myśli, by zawsze celować w sam środek. Do tej gry oprócz celności jest też potrzebny sprawny umysł i bardzo dużo matematyki w głowie. Tarcze mamy na razie klasyczne, sizalowe.

Turniej się odbył w miniony weekend w Leśnej Przystani w Iławie i jak widzicie na zdjęciach w galerii tego artykułu, ludzi faktycznie dart tłumnie przyciągnął do rozgrywek.

W Integracyjnym Turnieju Deblowym Par Losowanych 501 wzięło udział 36 zawodników, w tym trzy panie oraz trzy osoby poniżej 18 roku życia. Gracze, nie tylko z Iławy i okolic, również z Susza, Elbląga, Morąga, Lubawy, Olsztyna, czy Działdowa.

Zainteresowanie jest, będą kolejne turnieje i liga

Wszystko zależało od zainteresowania ludzi, a że jak widać ono jest, to stowarzyszenie będzie działać dalej.

- W planach po tym turnieju metodą 501 Double Out mamy jeszcze zorganizowanie pokazowego turnieju inną metodą - Krykiet. A prawdopodobnie po wakacjach zawiążemy regularną ligę do gry w darta w Iławie - mówi Dariusz Nica.

Więcej o tym jak się gra w darta posłuchacie w naszym podcaście, a my zachęcamy do zapisywania się i spróbowania swych sił w Iławskiej Grupie Darta.

Iławska Grupa Darta zaprasza do gry! O nowopowstałym stowarzyszeniu - Dariusz Nica, prezes
Na rowerze z Siemianowic do Lizbony

QUIZ. Prawda czy fałsz? Czy rozpoznasz kulinarne fakty i mity? Sprawdź!

Pytanie 1 z 29
Fioletowe ziemniaki są jadalne i bardzo smaczne.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl