laboratorium koronawirus

i

Autor: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku laboratorium koronawirus

Wysyp zarażeń w Nowym Mieście. 10 przypadków zachorowań.

2020-03-30 12:35

Wszystkie nowe wykryte przypadki koronawirusa to tzw. transmisja lokalna. W praktyce oznacza to, że dziesięć osób zaraziło się w Nowym Mieście Lubawskim. W ostatnim czasie nie wyjeżdżali za granicę, ani do innego miasta.

Wczoraj służby sanitarne potwierdziły zarażenie SARS-CoV-2 u dziesięciu nowych pacjentów z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Wszystkie przypadki dotyczą Nowego Miasta Lubawskiego.  To 5 kobiet i 5 mężczyzn. Chorzy są już w izolacji. Dwie osoby brały udział w feralnym posiedzeniu sztabu kryzysowego w Nowym Mieście Lubawskim. Brała w nim udział zarażona dyrektor lokalnego sanepidu, zaraziła 4 nowe osoby. W spotkaniu brał udział wójt gminy Biskupiec, który niestety znalazł się w tej grupie. Arkadiusz Dobek na swoim facebookowym profilu, opublikował wiadomość.

Arkadiusz Dobek: Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy Gminy Biskupiec i powiatu nowomiejskiego!
Jak już większość z Was wie, poddałem się badaniu na obecność koronawirusa. Wynik ten jest pozytywny, a to oznacza, że jestem jedną z osób zakażonych COVID-19.
Czuję się dobrze, chorobę przechodzę bezobjawowo. Decyzją sanepidu zostałem skierowany na kwarantannę domową. Dziękuję wszystkim za dobre słowo i życzenia powrotu do zdrowia. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia.
W najbliższym czasie inspekcja sanitarna podejmie decyzję odnośnie funkcjonowania Urzędu Gminy w Biskupcu. Część pracowników, którzy mieli ze mną bezpośredni kontakt w ciągu ostatnich dwóch tygodni, zostanie objęta kwarantanną. Wszystkie decyzje, w razie potrzeby, będą wydawane zdalnie, dlatego też zachęcam wszystkich do telefonicznego kontaktu z pracownikami, jak również ze mną.
Wam wszystkim, Mieszkańcom gminy i powiatu, chcę przede wszystkim przekazać, żebyście nie wychodzili z domów, jeżeli nie musicie, i utrzymywali jak najmniej kontaktów. Trzeba się pilnować, dbać o siebie i o innych.


Przypomnijmy, w powiecie nowomiejskim jest potwierdzonych 14 przypadków zachorowań.