sp4 iława

i

Autor: Wiesław Raczkowski

Wystartowała rekrutacja do szkół. SP4 z pełną e-Rekrutacją [AUDIO]

2020-04-01 12:05

Jak iławskie szkoły radzą sobie w czasie pandemii koronawirusa? 1 kwietnia rozpoczęła się rekrutacja do pierwszych klas iławskich szkół podstawowych. Władze miasta i dyrektorzy szkół, zalecają formy kontaktu na odległość, tymczasem pełny proces e-rekrutacji umożliwia iławska SP4.

Iławska SP4 jako pierwsza przystosowała system pracy, systemy komputerowe oraz stronę, do tego, by przeprowadzić e-Rekrutację w 100% bez konieczności bezpośredniego kontaktu, choć tradycyjną drogę rekrutacji również umożliwiono.

- Byliśmy przygotowani do rekrutacji tradycyjnej, ale sytuacja się zmieniła i musieliśmy się "na gwałt" dostosować - mówi dyrektor SP4 Kazimierz Tyszkiewicz. - Poza tradycyjnymi formami papierowymi, odbywa się rekrutacja on-line. Można wejść na stronę szkoły i tam wypełnić wniosek, można też przyjść do szkoły, na drzwiach umieściliśmy specjalne koperty z wnioskami, które można wrzucić do skrzynki lub wysłać pocztą.

Posłuchaj więcej: Dyrektor iławskiej SP4-Kazimierz Tyszkiewicz - O e-rekrutacji klas pierwszych

Jak przebiega nauka przez Internet?

Podobnie jak w innych szkołach powiatu iławskiego, pierwsze dni e-lerningu i zdalnych lekcji na odległość, tu również szły jak po grudzie. Systemy się zawieszały uniemożliwiając pełne funkcjonowanie.

Natomiast SP4 nie opiera się tylko na Librusie, który zawodzi najczęściej. Szkoła o wiele wcześniej wprowadziła systemy Microsoft 365 oraz Microsoft Teams i z ich pomocą, nauka na odległość przebiega bez większych problemów.

- Przeszliśmy na tryb zdalny, opieramy się głównie na narzędziach Microsoftu, Librus nie do końca zdaje egzamin, zawiesza się. Na szczęście wewnętrzną sieć e-nauczania wdrożyliśmy o wiele wcześniej. Narzędzia Microsoftu są bardzo skuteczne, bo umożliwiają przesyłanie plików, wiadomości, testów. Możemy również tworzyć grupy zdalnego nauczania - mówi Tyszkiewicz, obecnie dyrektor ale kiedyś również m.in. nauczyciel Fizyki czy Informatyki.

Posłuchaj więcej: Dyrektor iławskiej SP4-Kazimierz Tyszkiewicz - O lekcjach przez internet

A co z obecnie trwającymi egzaminami ósmoklasistów?

- Egzaminy trwają. W większości dzieci biorą w nich udział w sposób zdalny ale kilkoro zgłosiło się do nauczycieli po formy papierowe - mówi dyrektor SP4.

Posłuchaj więcej: Dyrektor iławskiej SP4-Kazimierz Tyszkiewicz - O próbnych egzaminach ósmoklasistów

Iławski urząd miasta przypomina o terminach rekrutacji w iławskich szkołach:

- do 30.04.2020 r. – złożenie wniosku o przyjęcie ucznia do szkoły ( uczniowie spoza obwodu szkoły) lub zgłoszenia (uczniowie z obwodu szkoły),
- 04 - 06.05.2020 r. – weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków,
- 07.05.2020 r. do godz. 15:00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych,
- 05.05.2020 r. do godz. 15:00 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.
więcej informacji oraz kryteria

Szczegółowe informacje udzielają również pozostałe iławskie szkoły na swoich stronach www:
SP1  SP2  SP3  SP4  SP5
W pozostałych szkołach zalecana forma kontaktu do rekrutacji to poczta e-mail.