wypadki

Wypadek z udziałem karetki pogotowia pod Iławą. Zderzenie trzech aut w Smolnikach

2023-09-12 9:41

Po godzinie 7:00 we wtorek (12 września) pod Iławą na DW 536, na wysokości Smolnik doszło do zderzenia w sumie trzech aut. W wypadku brała udział karetka pogotowia jadąca na wezwanie do Lubawy. Są poszkodowani.

Według policji do wypadku doszło na drodze między Lubawą a Iławą, gdy kierująca osobowym autem kobieta zwolniła na widok jadącej z przeciwka karetki ratunkowej na sygnale.

Jadący za tą osobówką kierowca opla prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków, zaczął gwałtownie hamować, żeby w nią nie uderzyć. Stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Uderzył czołowo w karetkę, a następnie jeszcze w busa - mówi asp. szt. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

Jak poinformowała policjantka, do szpitala na badania zabrano osoby podróżujące oplem: kobietę w ciąży, jej męża i dwoje dzieci.

Rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej st. kpt. Grzegorz Różański przekazał, że poszkodowana rodzina jadąca samochodem osobowym, która została zabrana do szpitala na obserwację, to: matka w ciąży, ojciec, dwuletni syn i czteroletnia córka. Podał też, że ratownicy medyczni z karetki nie odnieśli obrażeń.

Dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja.

Najważniejsze wybory. Debata [10.09.2023]

Smaki dzieciństwa. Czy pamiętasz, czym zajadaliśmy się przed laty? Quiz

Pytanie 1 z 10
Popularne gumy w kolorowych papierkach, które były hitem wśród dzieci głównie w latach 90., nazywały się...