Wybory samorządowe 2024. Kto zostanie burmistrzem Iławy? Zagłosuj w naszej sondzie

i

Autor: UM Iława

Wybory 2024

Wybory samorządowe 2024. Kto zostanie burmistrzem Iławy?

2024-03-24 7:47

W kwietniu bieżącego roku odbędą się wybory samorządowe. W Iławie jest trzech chętnych, którzy będą ubiegali się o fotel burmistrza. Kto ma szansę na objęcie stanowiska burmistrza Iławy? Odpowiedź poniżej.

Wybory 2024. Kiedy się odbędą?

Wybory samorządowe 2024 zaplanowane są na kwiecień. Premier kraju Donald Tusk ogłosił, że 7 kwietnia odbędzie się pierwsza tura, a 21 kwietnia druga tura. Początkowo wybory były zaplanowane na październik 2023 r., jednak w tym samym czasie odbyły się wybory parlamentarne, dlatego były już premier Mateusz Morawiecki zdecydował się na wydłużenie kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

W Iławie jest trzech kandydatów na stanowisko burmistrza Iławy. Kto ma szansę na objęcie funkcji włodarza miasta?

Kandydaci na burmistrza Iławy 2024: Dawid Kopaczewski

Obecny burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski w 2018 r. zastąpił na tym stanowisku Adama Żylińskiego. Jak w każdej miejscowości, polityk ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników, co nie oznacza, że nie ma on szans na ponowne objęcie rządów w mieście.

Kandydaci na burmistrza Iławy 2024: Michał Młotek

Michał Młotek jako jeden z pierwszych potwierdził oficjalnie chęć startu w wyborach samorządowych. Jest obecnie przewodniczącym Rady Miasta. Na swojej stronie internetowej pisze o sobie, że jest specjalistą administracji publicznej i samorządu. Jest też autorem książek popularnonaukowych, pomysłodawcą i współorganizatorem edukacyjnych spacerów po mieście. Od 2005 r. prowadzi w wolnym czasie Internetowe Muzeum Iławy, które pełni rolę miejskiej encyklopedii.

Kandydaci na burmistrza Iławy 2024: Roman Brzozowski

Roman Brzozowski startuje w wyborach na burmistrza Iławy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Ma 69 lat. Był radnym miasta w kadencji 2014-2018. Jest przedsiębiorcą.

PORANEK ESKA - Wybory prezydenckie