cmentarz

i

Autor: pixabay.com

Wszystkich Świętych w Iławie. Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej [MAPY]

2020-10-27 14:12

Przed nami czas spotkań z rodziną, przyjaciółmi nad grobami bliskich osób. W tym wyjątkowym okresie najlepiej udać się na cmentarz spacerem lub komunikacją miejską, a wizytę rozłożyć w czasie. Warto pamiętać też o zmianach w ruchu. Oto kilka cennych informacji.

Na iławskich cmentarzach nie będzie w tym roku procesji związanych z obchodami Wszystkich Świętych. Taką decyzję podjął dla całej Diecezji Elbląskiej jej zwierzchnik ks. Jacek Jezierski.

Czytaj też: Iławski szpital zaczyna leczyć chorych na Covid-19. Personel jest gotowy do pracy

Władze miasta natomiast radzę, by z racji panujących obostrzeń swoją wizytę na cmentarzu planować z dużą rozwagą. Można ją zaplanować o dowolnej porze, również dzień wcześniej, aby nie tworzyć skupisk w miejscu publicznym. Na cmentarzach, jak we wszystkich miejscach publicznych nadal obowiązuje zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie dystansu. Ponadto, w tym czasie należy wziąć pod uwagę zmiany w organizacji ruchu oraz trwające remonty na ulicy Kościuszki, gdzie ruch odbywa się w wolniejszym tempie.

Od 31 października do 4 listopada w obrębie cmentarza przy ul. Ostródzkiej, jak co roku, nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego oraz wprowadzone będą zmiany w rozkładzie jazdy ZMK.

mapka

i

Autor: UM Iława

Zmiana organizacji ruchu obejmie:

  • W pasie drogowym drogi krajowej nr 16 po stronie zajazdu Wielka Żuława w kierunku ciągu ulic Kościuszki i Niepodległości będzie ustawiony znak B-21 (zakaz skręcania w lewo).
  • Przy mostku na rzece Iławce po stronie młyna będzie ustawiony znak B-22 zakaz skręcania w prawo).
  • Na drodze dojazdowej do cmentarza z ul. Ostródzkiej będzie ustawiony znak B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach).
  • Na drodze dojazdowej do ul. Ostródzkiej za parkingiem dolnym przy ogródkach działkowych będzie ustawiony znak B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach) z zaporą drogową pojedynczą szeroką U-20b.
  • Pod znakami B-21, B22 i B-1 będą umieszczone tabliczki z napisem „Nie dot. dzierżawców terenu, dojazdu do posesji i pojazdów służb miejskich"
  • Dojazd do parkingu dolnego przy ogrodach działkowych zostanie zapewniony od ul. Rzemieślniczej 

Udogodnieniem będą linie specjalne komunikacji miejskiej wprowadzone od 31 października do 1 listopada. Autobusy ZKM kursować będą wg rozkładu jazdy niedziela – święta.

mapka

i

Autor: ZKM Iława

Elementem, który ułatwi nam poruszanie się po cmentarzu, są dwie nowe tablice przy ul. Ostródzkiej oraz ul. Piaskowej. Tablice informują o tym, gdzie znajdują się poszczególne sektory cmentarza i parkingi, gdzie jest najbliższe ujęcie wody oraz jak rozlokowane są wyjścia i wejścia na cmentarz.

mapka

i

Autor: UM Iława

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?
Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego na Powązkach Wojskowych | Niezapomniani