Włamywacz recydywista w rękach policji. Usłyszał 6 zarzutów!

i

Autor: Rebecca Holm - Pixabay Włamywacz recydywista w rękach policji. Usłyszał 6 zarzutów!

Włamywacz recydywista w rękach iławskiej policji. Usłyszał 6 zarzutów!

2021-01-15 11:33

Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 56 - latkowi, który włamał się do jednej z iławskich parafii i sklepu warzywno – owocowego, usiłował się włamać do drugiej parafii, restauracji i piekarni oraz przywłaszczył kilka rowerów.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie właśnie zakończyli prowadzić dochodzenie w sprawie kilku włamań na terenie miasta.

W trakcie postępowania po wykonaniu oględzin na miejscu zdarzenia i przesłuchaniu wielu świadków ustalili, że za sześcioma włamaniami stoi jeden człowiek. Dobrze im znany z wcześniejszych interwencji 56 – latek.

Funkcjonariusze  zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu sześciu zarzutów, a postępowanie w tej sprawie policjanci zakończyli aktem oskarżenia, który trafił do sądu.

56 - latek w najbliższym czasie będzie się tłumaczył z:

  • włamania do jednej z iławskich parafii,
  • kradzieży pieniędzy ze skarbonki i zniszczenia drzwi
  • usiłowania włamania do drugiej parafii
  • uszkodzenie drzwi oraz z włamania do sklepu warzywno-owocowego,
  • usiłowanie włamania się do restauracji i piekarni
  • przywłaszczenia trzech rowerów

Kodeks karny za kradzież z włamaniem w warunkach tzw. „ recydywy” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) przewiduje karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Lubisz jeździć na sankach?
Bolesny upadek włamywacza na Śląsku. Spadł z okna podczas ucieczki ze sklepu