sklep koronawirus

i

Autor: UM Iława

Władze iławy zadbały o sprzedawców. Otrzymują pakiety ochronne [audio]

2020-04-10 13:14

Powiat iławski staje się kolejnym ogniskiem zapalanym koronawirusa w regionie, a okres świąteczny sprzyja intensyfikacji zakupów w sklepach. W trosce o pracowników handlu iławski ratusz przygotował specjalna akcję.

Przygotowaliśmy 400 szt. pakietów ochronnych dla lokalnych sprzedawców, a to wszystko po to, by zadbać o zdrowie nas wszystkich - mówi Beata Furmanek z iławskiego ratusz. -  Chcemy, aby świąteczne zakupy odbywały się w sposób maksymalnie bezpieczny! Zestawy zawierające maseczkę oraz płyn do dezynfekcji dłoni już dziś, dzięki pomocy wolontariuszy, trafią do pierwszych sklepów w Iławie.

Czas przedświąteczny to czas wytężonej pracy dla wszystkich pracowników branży spożywczej. I to właśnie do tej grupy zawodowej kierowana akcja. Właściciele sklepów zrobili pierwszy krok, zabezpieczyli swoich pracowników oraz klientów, tak aby zakupy odbywały się możliwie najbezpieczniejszy sposób. Jednak nie wszyscy sprzedawcy, mają nieograniczony dostęp do środków ochrony osobistej. Dlatego też miasto robi w tej sprawie drugi krok.

Drogie mieszkanki i drodzy mieszkańcy Iławy chroniąc siebie samego, chronimy też innych - kontynuuje Furmanek. - Na pewno nikt z nas nie chciałby doprowadzić do sytuacji, w której nasz ulubiony sklep czy też apteka za rogiem zostają zamknięte przez naszą ignorancję. To od nas zależy, jak mocno wirus zaatakuje nasze lokalne środowisko.

Beata Furmanek z iławskiego ratusza o środkach ochronnych dla sprzedawców
plakat

i

Autor: UM Iława