środki ochronne iława

i

Autor: UM Iława

Władze Iławy proszą spółdzielnie mieszkaniowe i zarządców o pomoc

2020-04-22 14:18

Apel dotyczy roznoszenia darmowych maseczek ochronnych dla mieszkańców. Iławski ratusz pozyskał ich aż 30 tysięcy. Samorządowcom brakuje jednak ludzi by je dostarczyć, a zależy im oczywiście by stało się to jak najszybciej.

Szanowni administratorzy i zarządcy wspólnot zapraszamy do współpracy przy projekcie Maseczki dla Iławy- apeluje burmistrz Iławy Dawid Kopczewski. - Jako miasto pozyskaliśmy ponad 30 tys. maseczek, które już trafiają do naszych mieszkańców. Pracownicy Urzędu Miasta, Centrum Kultury i Centrum Sportu już dostarczają je do domów. By maseczki trafiły szybciej do adresatów, do akcji przyłączyli się zarządcy budynków wielorodzinnych, spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty. Nie ze wszystkimi wspólnotami mamy przyjemność współpracować na co dzień. Zatem za pośrednictwem mediów, już dziś zapraszamy Państwa do współpracy. Prosimy o kontakt z Urzędem Miasta w celu ustalenia liczby potrzebnych maseczek i sposobu odbioru.

Kontaktować się można w tej sprawie telefonicznie pod numerem telefonu 89 649 01 00 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres maseczki@umilawa.pl.

Jak informują władze miasta liczba maseczek została oszacowana na podstawie tzw. deklaracji śmieciowych, bo jest to najbardziej wiarygodny wskaźnik. Jednak zapewniają wszystkich mieszkańców, maseczki będą dla każdego. Osoby, które nie otrzymają maseczek mogą kontaktować się bezpośrednio pod wskazany wyżej numer telefonu lub zgłaszać sprawy drogą mailową.