auto

i

Autor: KPP Iława

W weekend nie zabrakło piratów drogowych. Iławscy policjanci mieli sporo pracy

2022-07-25 12:22

Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość na drodze – to cechy, którymi powinien wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego. Każdy kierowca powinien mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie wiąże się nie tylko z odpowiedzialnością karną, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i ich rodzin. Właśnie takich nieodpowiedzialnych kierowców policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego.

W piątek (22.07.2022 r.)  kilka minut po godzinie 9:00 w Iławie 50 – latek kierujący toyotą nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na przejściu i doprowadził do jej potrącenia. Kobiecie na szczęście nic poważnego się nie stało a mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Tymczasem po 12:00 w gminie Kisielice policjanci zatrzymali kierującego mercedesem. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 29 – latek kierował samochodem nie posiadając do tego uprawnień.

O kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym policjantów poinformowali świadkowie. Okazało się, że 58 – latek kierował motorowerem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Motorower przekazano osobie wskazanej a mężczyznę zwolniono po wykonaniu z nim czynności.

Natomiast w sobotę (23.07.2022 r.) w Suszu 59 – latek kierujący rowerem przejeżdżając obok samochodu oparł się o niego swoim jednośladem. Okazało się, że przyczyną takiego zachowania był wcześniej spożyty alkohol. Badanie alkomatem wskazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Kolejnego kierującego zatrzymali policjanci w Suszu. Mężczyzna kierując oplem nie zastosował się do znaku C8 - Nakaz jazdy w prawo, lub w lewo. Funkcjonariusze postanowili wylegitymować go oraz ustalić dlaczego tak się zachował. Jak się okazało 50 – latek kierował oplem mając 0,55 promila alkoholu w organizmie.

Tymczasem w gminie Susz kierujący mercedesem nie zasygnalizował skrętu w prawo. Policjanci porozmawiali z mężczyzną, wylegitymowali go oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 32 – latek kierował samochodem nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdem a mercedes nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Natomiast na jednej z dróg w gminie Iława auto wpadło do rowu, tak wynikało ze zgłoszenia, które otrzymali policjanci. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 29 – latek kierujący audi nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze doprowadził, zjechał na pobocze i wywrócił pojazd. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna również nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Kolejny rowerzysta został znaleziony w rowie. Jak ustalili policjanci 30 – latek kierując rowerem został potrącony przez nieznanego kierującego motorowerem. Pokrzywdzonemu na szczęście nic poważnego się nie stało ale okazało się, że kierował jednośladem mając 2 promile alkoholu w organizmie. 30 – latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem. Natomiast z kolizji policjanci sporządzili dokumentację.

Tymczasem w niedzielę (24.07.2022 r.) policjanci ruchu drogowego w Jędrychowie zatrzymali kierującego fordem. 36 – latek jechał z prędkością 105 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna został ukarany mandatem i stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Natomiast w Złotowie funkcjonariusze zatrzymali kierującego vw, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 112 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie również został ukarany mandatem, jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych i stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Natomiast w Suszu 55 – latek kierujący motocyklem wyprzedzał bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i otrzymał 10 punktów karnych.

Kolejny nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany w gminie Susz. Mężczyzna jadąc rowerem miał problem z utrzymaniem tory jazdy. Okazało się, że 47 – latek kierował jednośladem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, za co został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Tymczasem, o tym, że kierujący audi ma problem a utrzymaniem toru jazdy i może być pod działaniem alkoholu dyżurnego policji poinformował naczelnik iławskiej drogówki. Każdy policjant o tym wie, że po zdjęciu munduru nadal jest się funkcjonariuszem. Wczoraj tę starą jak świat maksymę wprowadził w życie nadkom. Arkadiusz Majewski, który będąc na urlopie jadąc jedną z lokalnych ulic zauważył, że kierujący audi jedzie tzw. „zygzakiem”. W związku z powyższym o wszystkim poinformował oficera dyżurnego a następnie zatrzymał mężczyznę. Badanie alkomatem potwierdziły przypuszczenia naczelnika ruchu drogowego. 34 – latek kierował samochodem osobowym mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i osadzili go w policyjnej celi. Nadkom. Arkadiusz Majewski po raz kolejny  swoją godną do naśladowania postawą udowodnił, że mogą na niego liczyć, nie tylko jego podwładni, ale także mieszkańcy powiatu iławskiego, bez względu na czas pełnienia służby.

Natomiast w Borecznie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego renaultem. Funkcjonariusze podczas dojazdu na kolizję drogową w Makowie zauważyli, że od lewej do prawej jedzie samochód z włączonymi światłami awaryjnymi. Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego. Okazało się, że mężczyzna jechał  samochodem mając  prawie 3 promile alkoholu w organizmie i aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze samochód zatrzymali na policyjnym parkingu a mężczyznę przetransportowali do jednostki policji. 

Kolejne znaczne przekroczenie prędkości zostało odnotowane w Biskupiczkach. 36 – latek jechał mercedesem z prędkością 101 km/h  w terenie zabudowanym. Mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych i musi zapłacić otrzymany mandat.

Tomasz Fornal: Obyśmy zwieńczyli tę historię medalem igrzysk

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Wynik niższy niż 4/10 będzie kompromitacją!

Pytanie 1 z 10
Do sojuszu BRICS należą: Rosja, Brazylia, Indie, Chiny oraz...