Ziemia została wyceniona na kwotę 3 874 500 zł. Wojskowi w pierwszej kolejności chcą zainstalować tutaj elementy infrastruktury kontenerowej, które pozwalają na szybki rozwój i funkcjonowanie jednostki. Docelowo planowana jest budowa infrastruktury stałej w postaci budynków, hal garażowych i magazynu.
Planowana jednostka liczyć ma do tysiąca żołnierzy, z których część stanowić mają osoby mieszkające lub związane z regionem. Działalność jednostki została określona jako koszarowo-magazynowa. Wojsko nie planuje tutaj magazynu amunicji, paliw czy też innych materiałów wybuchowych. Nie planuje się również ćwiczeń z użyciem ostrej amunicji.
Płk. Marczak uważa, że budowa jednostki wojskowej w Suszu to dla miasta ogromna szansa. Napływ nowych osób, które mogą u nas założyć swoje rodziny lub – z racji pracy – sprowadzą swoich bliskich do regionu. Obecność blisko tysiąca żołnierzy w mieście oznaczać ma również wzrost zapotrzebowania na podstawowe codzienne usługi. Zdanie te podziela również Burmistrz Susza, Marcin Mądry, który twierdzi, że jest to ogromna szansa na rozwój. Wielokrotne próby pozyskania inwestora, który mógłby stworzyć w Suszu przynajmniej kilkadziesiąt miejsc pracy kończyły się fiaskiem. Budowa jednostki wojskowej może otworzyć nowy rozdział.
Polecany artykuł: