walentynki lubawa

i

Autor: Starostwo Iławskie ( Magdalena Miszczak)

W Lubawie wybrali najładniejsze kartki miłosne. Zobacz zdjęcia

2021-03-03 14:06

Działalność biblioteki szkolnej Zespołu Szkół w Lubawie to nie tylko wypożyczanie książek, to także konkursy, w których coraz więcej uczniów bierze udział – i to mimo pandemii. Jednym z nich jest konkurs plastyczny na „Najpiękniejszą kartkę Walentynkową z życzeniami”.

Kartka walentynkowa to najprostszy sposób zakomunikowania drugiej osobie jak ważna jest dla nas i jakim uczuciem ją darzymy - pisze Magdalena Miszczak z Zespółu Szkół w Lubawie, organizatorka konkursu. -  Choć wielu uważa, że Walentynki są świętem silnie skomercjalizowanym, a w sklepach na każdym niemal kroku widać walentynkowe upominki i kartki z motywem serduszek, to jednak warto spojrzeć na to święto nieco inaczej. W Zespole Szkół w Lubawie traktujemy Walentynki jako dzień, w którym ofiarujemy osobom, które kochamy, swój czas, uwagę, a także wyjątkowy upominek od serca. Obchody walentynkowe trafiły do Polski  wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność uzyskały jednak dopiero w latach 90. XX wieku.

W szkole odbył się jak co roku konkurs plastyczny na „Najpiękniejszą kartkę Walentynkową z życzeniami”. Mimo nauczania zdalnego frekwencja była rekordowa.

Przy ocenie nadesłanych kartek jury wzięło pod uwagę pomysł, staranność wykonania oraz wkład pracy przy wykonywaniu walentynek. Postanowiono ostatecznie przyznać następujące nagrody:

1 miejsce –  Wiktoria Adamkiewicz kl. 3C oraz Amelia Truszkowska kl. 2Hgi,

2 miejsce – Magdalena Markowska kl. 1G oraz Oliwia Sobota kl. 1A,

3 miejsce – Jagoda Obuchowska kl. 1M oraz Dominika Truszczyńska kl. 4H.

Przyznano także wyróżnienia następującym osobom: Wiktoria Smiglewska kl. 2B8, Weronika Bielicka kl. 3G, Katarzyna Truszczyńska kl. 4H, Wiktoria Ewertowska kl. 4H, Paulina Nowakowska kl. 2D8, Natalia Zawadzka kl. 3A, Monika Filipkowska kl. 3G, Sylwia Szczepańska kl. 1H, Weronika Baranowska kl. 1M Natalia Staniszewska kl. 4H.

Laureaci otrzymają nagrody książkowe oraz dyplomy. Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

MATURA 2021 Maturzyści z Nowego Sącza o próbnych egzaminach

QUIZ. Jak dobrze znasz kultowy serial „Przyjaciele”? Fani mogą sobie pozwolić na jedną pomyłkę MAKS!

Pytanie 1 z 15
W którym roku miał swoją premierę serial „Przyjaciele”?