autobus iława

i

Autor: UM Iława

W Iławie mniej zapłacimy za przejazdy autobusami. Obniżka już od 1 czerwca!

2021-04-08 17:25

Mamy dwie dobre wiadomości dla pasażerów autobusów komunikacji miejskiej w Iławie. Pierwsza z nich to wprowadzenie tańszych karnetów 6- przejazdowych, a druga to rozszerzenie strefy miejskiej. Co to dokładnie oznacza i jak na tym skorzystają mieszkańcy?

Komunikacja miejska to często jedyna opcja dla osób, które nie mają własnego środka transportu, dla dzieci i młodzieży dojeżdżających do szkół oraz osób starszych, które chcą się dojechać do lekarza czy na cmentarz. Autobus miejski zamiast samochodu to także dobra alternatywa, ze względu na ekologię i dbałość o nasze środowisko. Rachunek jest prosty: im mniej samochodów na ulicach, tym mniej spalin w powietrzu, którym oddychamy - piszą urzędnicy.

Burmistrz Dawid Kopaczewski zaproponował rozszerzenie oferty ZKM i wprowadzenie karnetów 6-przejazdowych. Ich zakup będzie zdecydowanie bardziej opłacalny niż pojedynczych biletów. Obecnie za 6 przejazdów autobusem w taryfie normalnej płacimy 16,80 zł (cena pojedynczego biletu to 2,80 zł), natomiast dzięki karnetowi od 1 czerwca zapłacimy 15,00 zł, czyli zaoszczędzimy 30 groszy na każdym bilecie! W wersji ulgowej zapłacimy odpowiednio, tj. 15 groszy mniej za bilet.

Mam nadzieję, że wymienione zmiany spotkają się z pozytywnym przyjęciem wszystkich korzystających z oferty iławskiego ZKM-u i już teraz zachęcam do jej wypróbowania wraz z początkiem czerwca – mówi burmistrz Dawid Kopaczewski.

Druga zmiana dotyczy włączenia do strefy miejskiej przystanku w Nowej Wsi na pętli. Oznacza to, że osoby dojeżdżające do miejsca zamieszkania tuż za Iławą, nie będą musiały kupować droższego biletu pozamiejskiego.

- Od 1 czerwca osoby dojeżdżające do Nowej Wsi będą płacić 2,80 zł za bilet normalny i 1,40 za bilet ulgowy. Tańszy bilet to efekt naszych negocjacji z wójtem gminy wiejskiej, zakończonych porozumieniem korzystnym dla pasażerów, z czego bardzo się cieszę - dodaje burmistrz Dawid Kopaczewski.

We Wrocławskim Zoo urodziły się jadowite jaszczurki! To Helodermy Meksykańskie

QUIZ. Krzysztof Klenczon. Gdyby żył, miałby 80 lat. To tekst piosenki Czerwonych Gitar czy Trzech Koron?

Pytanie 1 z 10
Jaki tytuł nosi piosenka Klenczona rozpoczynająca się od słów: "Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew"