Uruchomiono Portal Mieszkańca Iławy. Sprawy urzędowe załatwisz z domu!

i

Autor: Pexels Uruchomiono Portal Mieszkańca Iławy. Sprawy urzędowe załatwisz z domu!

Uruchomiono Portal Mieszkańca Iławy. Sprawy urzędowe załatwisz z domu!

2022-03-31 13:04

Prawie 80 spraw urzędowych załatwisz online, bez konieczności wychodzenia z domu, oszczędzając czas i energię na inne działania. Przekonaj się jak łatwe i bezproblemowe może być załatwianie spraw urzędowych.

Urząd Miasta Iławy dzięki realizacji projektu Cyfrowy Przyjazny Urząd oddaje kolejne narzędzie komunikacji elektronicznej z mieszkańcami Iławy. Od teraz złożenie wniosku o wycinkę drzew, krzewów, czy wydanie zgody na zajęcie pasa drogowego, czy też zarejestrowanie lub wyrejestrowanie psa nie wymaga wizyty w urzędzie, wystarczy skorzystać z funkcjonalności, jakie daje portal mieszkańca.

Jak to działa?

  • Wchodzimy na stronę Portalu,
  • Rejestrujemy się automatycznie wykorzystując Profil Zaufany. Jeśli go nie posiadamy, wypełniamy formularz rejestracyjny.

Uwaga! Rejestracja przez formularz wymaga jednorazowej wizyty w urzędzie, w celu potwierdzenia swoich danych.

Portal Mieszkańca to także wgląd do swoich należności oraz możliwość zapłaty podatku online. Co ważne, z portalu mieszkańca można korzystać wykorzystując aplikację mobilną lub przeglądarkę internetową.

Zachęcamy do przetestowania funkcjonalności portalu w swoim domowym zaciszu. Jesteśmy ciekawi Waszych opinii i uwag. Zgłaszajcie je do nas mailowo na adres um@umilawa.pl lub osobiście do Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Iławy - mówi Beata Furmanek z Wydziału Komunikacji Społecznej.

Portal mieszkańca to już czwarta e-usługa wprowadzona w ramach realizacji Projektu Przyjazny Cyfrowy Urząd. Do dyspozycji  mieszkańców oddano już portal Iławskiego Budżetu Obywatelskiego oraz portal ilawa.esesja.pl, dzięki któremu mieszkańcy mogą obserwować pracę Rady Miejskiej w Iławie, a także erejestracja.miastoilawa.pl, za której pośrednictwem możemy umówić wizytę w urzędzie na konkretny dzień i godzinę.

Już niebawem pojawi się jeszcze jeden portal - ekonsultacje.

portal

i

Autor: UM Iława

QUIZ. Jesteś mistrzem kierownicy? Te pytania to zweryfikują!

Pytanie 1 z 12
Przejazd na czerwonym świetle. Jest dozwolony…
Troje dzieci zginęło w pożarze mieszkania w Starogardzie Gdańskim

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!