Otwarcie nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Iławie [AUDIO, ZDJĘCIA]

2022-09-02 12:53

1 września 2022 w Iławie odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka. Udział w wydarzeniu wziął m.in. Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

Podopieczni i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Iławie rozpoczęli nowy rok szkolny w nowym budynku. Od teraz do dyspozycji mają kilkanaście nowocześnie wyposażonych pracowni służących do nauki zawodu oraz rehabilitacji.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 24 108 335,66 zł. Inwestycja w części została dofinansowana ze środków zewnętrznych, w tym z dotacji celowej Wojewody Warmińsko-Mazurskiego w kwocie 3 089 760,00 zł i z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 942 940,31 zł. Dodatkowo koszt wyposażenia budynku szkoły (w meble, sprzęt teleinformatyczny, urządzenia rehabilitacyjne itp.) wyniósł: 1 607 094,89 zł., z czego 1.356.837,10 zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Serdecznie gratuluję Panu Staroście Iławskiemu i wszystkim zaangażowanym w realizację tej inwestycji. Dziękuję nauczycielom za starania o to, by Wasi podopieczni mogli godnie zdobywać wiedzę i umiejętności, osiągać cele i dążyć do niezależności życiowej oraz integracji społecznej. Proszę przyjąć najlepsze życzenia na dalsze lata pracy. Uczniom życzę motywacji do działania i radości z edukacji - powiedział wojewoda Artur Chojecki.

Szkoła może docelowo pomieścić 240 uczniów, w tej chwili uczy się w niej 180.

Otwarcie nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Iławie

QUIZ. Te powroty do seriali szokowały całą Polskę. Jak dobrze je pamiętasz?

Pytanie 1 z 17
Była pierwszą dziewczyną Budzyńskiego "M jak miłość". Pojawiła się w serialu z dzieckiem i prawie zniszczyła jego małżeństwo
Były górnik opowiada o biedaszybach

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!