ciastka

i

Autor: SP1 Iława

Uczniowe gotują dla swoich ulubionych bohaterów

2020-04-21 14:04

Szkoła Podstawowa nr 1 w Iławie stara się by jej uczniowie nie nudzili się w domach. Co rusz organizowane są różne konkursy i zabawy powiązane z edukacją. Niedawno uczniowie przebierali się za znane obrazy, a teraz gotowali ulubione potrawy swoich ukochanych postaci z książek.

Co dziś w menu bohatera literackiego? Jaką potrawę uwielbiałby bohater literacki? Nad tymi pytaniami zastanawiali się uczniowie klasy 6c SP1 w Iławie. Wszystko to w ramach zadania online z j.polskiego. Wybrali bohatera literackiego z lektury poznanej w klasach 4-6 i przygotowali przepis na jego ulubione danie.

  • Marta: Przepis na paschę wielkanocną. Przypisałam tę potrawę do Nel z książki ,,W pustyni i w puszczy”, ponieważ dziewczynka jest słodka i niewinna. Bakalie występujące w cieście są symbolem niespodziewanych cech charakteru Nel takich jak siła i dobro. Takie ciasto robi się najczęściej raz do roku, czyli jest wyjątkowe jak ona.
  • Kinga: Ciasto, które przygotowałam podałabym Stasiowi i Nel z lektury „W pustyni i w puszczy” H.Sienkiewicza, ponieważ gdy spojrzymy na nie z góry to przypomina wąwóz, w którym uwięziony był King.
  • Laura: Proste, szybkie do zrobienia i przepyszne maślane ciastka, które każdy pokocha! Wybrałam ten przepis dla Pana Willy’ego Wonki, ponieważ tak jak ja uwielbia słodkości.
  • Amelia: Nie miałam pomysłu na danie dla bohatera. Postanowiłam zrobić przepis z mojej ulubionej książki ,,P.S. Wciąż cię kocham” Jenny Han na ciastka z truskawkami.
  • Anna: Dziś gotuje dla Niki Mickiewicz z książki „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” autorstwa Rafała Kosika.
  • Alicja: Pracę domową chcę zadedykować bohaterowi książki ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Są to maślane bułeczki.
  • Andrzej: Przepis, który przesyłam jest dla krasnoludów z lektury „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Jest to przepis na ciastka owsiane, ponieważ podczas kolacji u Bilbo Bagginsa jednym z dań były ciastka.
  • Lidia: Ciasto przypisałabym do Białej Czarownicy z książki „Opowieści z Narnii”, ponieważ białko u góry wyglądać może jak śnieg.

To tylko część propozycji. Wiele z nich nie skończyło tylko na kartce papieru, ale także zostało przygotowanych w rzeczywistości. Potraficie dopasować zdjęcia potraw do opisów?

potrawy

i

Autor: SP1 Iława