Tragiczny wypadek pod Iławą. Nie żyje taksówkarz, sprawca prowadził pod wpływem [ZDJĘCIA]

2021-06-24 9:42

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek (24.06) rano pod Iławą. Na prostym odcinku drogi między Iławą a Wikielcem zderzyły się czołowo samochody. Niestety kierującego taksówką nie dało się uratować. Sprawca, pijany trafił do szpitala.

Jak pokazują statystyki do największej liczby zdarzeń drogowych dochodzi kiedy jest ładna pogoda a przed kierowcą prosty odcinek drogi. Tak właśnie stało się i podczas minionej doby, podczas której doszło do dwóch wypadków w tym jednego śmiertelnego. Policja apeluje o rozwagę, zwiększenie koncentracji i czujność.

Dziś rano (24.06.2021) kilka minut po 5:00 iławscy policjanci zostali poinformowani o wypadku w gminie Iława. Niestety, 55-letni taksówkarz nie przeżył, samochodami jechali jedynie kierowcy.

Funkcjonariusze na miejscu wstępnie ustalili, że 62 - latek kierujący hondą nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do czołowego zderzenia z kierującym mazdą. W wyniku poniesionych obrażeń śmierć poniósł kierujący mazdą. Natomiast kierujący hondą po zbadaniu alkomatem, który wskazał 1,3 promila alkoholu w organizmie z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala - mówi Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy iławskiej policji.

Sprawca gdy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty.

Nie całą dobę wcześniej doszło do innego wypadku na obwodnicy Iławy. Wypadek z udziałem rowerzysty, tu było o krok od tragedii.

W środę (23.06.2021 r.) kilka minut przed godziną 15:00 na al.Jana Pawła II. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 36 – latek kierujący oplem na skrzyżowaniu z pierwszeństwem podczas manewru skrętu w prawo, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu rowerem i doprowadził do zderzenia między pojazdami. Kierujący rowerem z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Policja apeluje

Piękna pogoda, czy prosty odcinek drogi nie dają nam przyzwolenia do zapominania o przepisach prawa i zasadach ruchu drogowego. Jeśli chodzi o pijanych za kółkiem, nawet anonimowa wiadomość pod numerem 112 o prowadzącym pod wpływem, może ocalić komuś życie!

Co jeszcze pamiętasz z lat 90.?

Pytanie 1 z 7
Wewnątrz gumy Turbo znajdowały się obrazki, które wielu zbierało, czego dotyczyły?
Taksówkarz postrzelony przy Puławskiej

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!