ciemna ulica

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

kroniki policyjne

Szli po zmroku bez odblasków. Jeden okazał się poszukiwany

2023-06-02 11:39

Koledzy spacerowali nocą po drodze nie mając na sobie elementów odblaskowych. Dodatkowo okazało się, że jeden z nich był poszukiwany.

W czwartek (31.05.2023 r.) kilka minut przed godziną 23:00 policjanci patrolujący teren gminy Kisielice zauważyli trzech mężczyzn. Szli oni drogą nie posiadając elementów odblaskowych przez co stwarzali zagrożenie w ruchu drogowym. Policjanci w trakcie czynności wylegitymowali mężczyzn a także sprawdzili w policyjnych systemach.

Okazało się, że jeden z nich dodatkowo jest poszukiwany przez iławski sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. 27 – latek został przetransportowany do więzienia gdzie posiedzi 90 dni. Natomiast jego koledzy zostali pouczeni i zawiezieni do miasta po czym rozeszli się do swoich domów.

Policja przypomina

Zgodnie z polskim prawem każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Paweł Pawlak przed galą KSW na Narodowym

QUIZ. Te wyrazy mają inne znaczenie, niż się wydaje! 7/10 poprawnych odpowiedzi to sukces!

Pytanie 1 z 10
Cyfra to: