Susz: Kręcił bączki na rondzie. Stracił prawo jazdy

i

Autor: unsplash

kroniki policyjne

Susz: Kręcił "bączki" na rondzie. Stracił prawo jazdy

2024-01-16 14:29

Niestety na niektórych nie działają prośby, groźby czy apele. Nie pomaga uświadamianie i edukacja. Policjanci wciąż zatrzymują kierowców, którzy nieodpowiedzialnie zachowują się na drodze i nie stosują się do podstawowych zasad ruchu drogowego i przepisów prawa.

Policjanci zatrzymali kierującego w sobotę  (13.01.2024 r.) kilka minut po godzinie 6:00. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Suszu podczas patrolu miasta i gminy Susz zauważyli kierującego citroenem, który celowo wprowadził kilkukrotnie pojazd w poślizg.

Policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę po czym wylegitymowali go, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. W związku z tym, że  20 - latek wprowadzał  swój pojazd w niekontrolowany poślizg na rondzie stwarzając jednocześnie zagrożenie dla ruchu kołowego jak i pasażera znajdującego się w pojeździe.

Funkcjonariusze ukarali go mandatem karnym a jego konto powiększyło się o 15 pkt. karnych. Warto dodać, że była to ostatnia jazda mężczyzny, gdyż przekroczył limit punktów karnych. Policja Przypomina Każdy kierujący pojazdem obowiązany jest zachować ostrożność na drodze a tym bardziej w tak trudnych warunkach jakie obecnie panują na drodze. Stanowi tak ustawa Prawo o ruchu drogowym, która wskazuje, że każdy uczestnik ruchu powinien zachować ostrożność lub, w niektórych sytuacjach – szczególną ostrożność i unikać wszelkiego działania, które mogłoby:

  • spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego,
  • utrudnić ruch drogowy,
  • zakłócić spokój lub porządek publiczny,
  • narazić kogokolwiek na szkodę

Rozsądek przede wszystkim. Pamiętajmy, że przy aktualnych warunkach pogodowych nawierzchnia jezdni jest bardzo śliska a zmieniająca się pogoda mgła czy opady śniegu lub deszczu powodują, że nawet przy niewielkiej prędkości droga hamowania znacznie się wydłuża a samochód bardzo łatwo wpada w poślizg i nietrudno o wypadek.

Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale  poprzez przestrzeganie  zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne  zachowanie, a także  odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo.