policjanci Iława

i

Autor: KPP Iława Policjanci Powiatowej Policji w Iławie przed Komendą

kroniki policyjne

Susz: 25-latek pogryzł swoją mamę! Znęcał się też w inny sposób

2023-09-20 7:51

25-latek pokłócił się z swoją mamą. Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące sprawcy przemocy domowej.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze domowej. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce.

Okazało się, że 25 – latek znajdując się pod znacznym działaniem alkoholu awanturował się na mieście dlatego pokrzywdzona pojechała po niego, żeby przywieźć go do domu.

Kiedy dojechali na posesję mężczyzna zaczął być agresywny wobec swojej mamy, wyzywał ją, szarpał za włosy a także gryzł. Gdy kobieta zadzwoniła po pomoc 25 – latek oddalił się w nieznanym kierunku.

Mieszkaniec Susza po chwili wrócił na posesję rodziców gdzie został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Jak ustalili funkcjonariusze 25 – latek od dłuższego czasu znęcał się nad swoją mamą, wyzywał ją, bił, niszczył sprzęt domowy, popychał, bił pięściami po głowie.

Kobieta miała już dość takiego traktowania dlatego o pomoc poprosiła policjantów. Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej najbardziej dotkliwy środek zapobiegawczy - tymczasowy areszt. 25 - latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Widzisz przemoc domową lub jesteś jej ofiarą? Zajrzyj na: http://www.niebieskalinia.info/

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Bezpieczeństwo socjalne i ekonomiczne młodych ludzi w Europie

Myślisz, że o poprawnej polszczyźnie wiesz wszystko? Sprawdź się w quizie: „e” czy „ę”? Test językowy

Pytanie 1 z 8
Jak jest poprawnie?