Straż Pożarna podsumowuje VI Suskie Warsztaty Ratownicze w Iławie

i

Autor: KPPSP IŁAWA, OSP IŁAWA, FireTrap

Straż Pożarna podsumowuje VI Suskie Warsztaty Ratownicze w Iławie [WIDEO, ZDJĘCIA]

2022-11-04 10:17

W dniach 29-30 października odbyły się VI Suskie Warsztaty Ratownicze. Organizatorem imprezy jest Ochotnicza Straż Pożarna w Suszu, a współorganizatorem KP PSP w Iławie oraz grupa instruktorów "Akademia Gaśnicza".

Warsztaty po raz kolejny obrały tematykę pożarów wewnętrznych. Ponad 100 uczestników z całego kraju w tym z naszej komendy oraz jednostek powiatu iławskiego przez dwa dni poznawało w praktyce zagadnienia z zakresu m.in

  • teorii pożaru
  • wentylacji dla życia
  • natarcia nadciśnieniowego
  • przeszukania
  • operowania prądami gaśniczymi
  • rozpoznania BESAHF
  • zaopatrzenia wodnego

To wszystko na użyczonym przez miasto budynku mieszkalnym przy ulicy Jasielskiej w Iławie oraz w mobilnym kontenerze ogniowym OLC Fire.

W organizacje włączyły się również firmy oferujące asortyment dla strażaków m.in Kadimex, ASF, Supron 1, których sprzęt można było zobaczyć na stoiskach oraz przetestować na stanowiskach do ćwiczeń, a także KW PSP w Olsztynie poprzez zapewnienie samochodu z aparatami powietrznymi i sprężarką z KM PSP Elbląg.

Impreza nie odbyła by się bez przychylności włodarzy miasta Iławy i Gminy Susz, a także lokalnym instytucjom tj. Centrum Aktywności Lokalnej oraz wodociągom iławskim.

Tego typu ćwiczenia mimo powodowanych niekiedy utrudnień dla mieszkańców są niezastąpionym elementem doskonalenia zawodowego strażaków, co przenosi się na zwiększenie skuteczności podejmowanych działań ratowniczych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Strasznie TRUDNY QUIZ. Za tymi serialami tęsknią Polacy. Tylko zawodowiec rozpozna tytuł po jednym zdjęciu!

Pytanie 1 z 10
Ten serial nagle wyleciał z telewizji. Podobnie jak Barbara Kurdej-Szatan z M jak miłość... Fani jednak tęsknią i chcą wiedzieć, co się stało z Martą...
Ten serial nagle wyleciał z telewizji. Podobnie jak Barbara Kurdej-Szatan z M jak miłość... Fani jednak tęsknią i chcą wiedzieć, co się stało z Martą...
Iga Świątek na ścianie szkoły w Raszynie! Gwiazda będzie miała swój mural