Sprzedała torebkę razem ze swoim telefonem. Iławska policja pomogła ją odzyskać

i

Autor: pexels

kroniki policyjne

Sprzedała torebkę razem ze swoim telefonem. Pomogła iławska policja

2024-01-10 13:46

Policjanci wiedzą, że każda służba jest inna a interwencja jest wielką niewiadomą. Czasami trzeba złapać przestępcę lub ukarać pirata drogowego, innym razem zaopiekować się rannym lub porzuconym zwierzęciem, czasami pomóc ofierze przemocy czy… zwyczajnie pomóc odzyskać telefon.

Zadaniem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Iławie jest reagowanie na wszelkie przestępstwa i wykroczenia. Na co dzień patrolują teren powiatu iławskiego, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców jak i turystów. Jak wszyscy policjanci reagują też na każde zdarzenie, które może być potencjalnie niebezpieczne lub tam, gdzie potrzebna może być zwyczajna ludzka pomoc. Tak też było i tym razem.

We wtorek (09.01.2024 r.) kilka minut przed godziną 19:00 funkcjonariusze z iławskiej jednostki  zostali poinformowani o przywłaszczeniu telefonu.

Zgłaszająca oświadczyła, że sprzedaje na jednej z wysp w lokalnej galerii. Dodała, że prezentowała jednej z klientek torebkę i prawdopodobnie pokazując ją włożyła do torebki swój telefon komórkowy. Poinformowała, że kobieta kupiła torebkę i oddaliła się w nieznanym kierunku. Pokrzywdzona oświadczyła, że kiedy się zorientowała zaczęła dzwonić na swój nr telefonu ale nikt nie odbierał dlatego zadzwoniła na policję.

W związku z powyższym dyżurna iławskiej jednostki zadzwoniła na telefon pokrzywdzonej. Tym razem się udało, odebrała kobieta. Oświadczyła, że faktycznie przez przypadek zabrała telefon pokrzywdzonej gdyż zapomniała, że ta włożyła go kiedy prezentowała jej możliwości torebki. Policjanci pojechali do kobiety i odzyskali utracony przedmiot, który przekazali zadowolonej mieszkance powiatu.

Ekspert o rosyjskiej rakiecie nad Polską. Jak mogło dojść do incydentu?

Quiz historyczny o średniowiecznej Europie

Pytanie 1 z 8
W którym roku upadło Cesarstwo Zachodniorzymskie?