Mecz kontrolny gks wikielec - huragan morąg

Autor: Wiesław Raczkowski

Sportowe podsumowanie weekendu: Jeziorak wygrał w Mławie a GKS pokonał III ligowca!

2020-02-10 0:05

Piłkarze szybko obudzili się z zimowego letargu i zdecydowanie czują już wiosnę. Odliczanie do kolejnego sezonu piłkarskiego m.in. w IV lidze rozpoczęte i drużyny z naszego regionu rozgrywają spotkania kontrolne. Zarówno zespół Jezioraka Iława jak i GKS-u Wikielec dali popis na murawie wygrywając spotkania.

GKS Wikielec – Huragan Morąg 3:2

Na iławskiej murawie lider IV ligi, zespół GKS z Wikielca, podejmował w ramach spotkania kontrolnego bardzo silny zespół III ligowego Huragan Morąg. Bramki dla Wikielca zdobyli: Korzeniewski, Jankowski, Wacławski.

Trener GKS-u - Wojciech Tarnowski, podsumowuje spotkanie:

Były momenty lepszej i gorszej gry, myślę że patrząc na przebieg całego spotkania zaprezentowaliśmy się dosyć korzystnie. Długimi momentami i fragmentami byliśmy chyba równorzędnym zespołem dla Huraganu, który przyjechał w swoim niemalże najmocniejszym składzie. U nas też sporo rotacji było w pierwszej połowie. Dwa błędy i sytuacje stworzone w zasadzie z niczego dla przeciwnik, które zakończyły się utratą bramki. Szkoda, że nie potrafimy jeszcze po objęciu prowadzenia, troszeczkę dłużej tego wyniku potrzymać... i po 4 minutach już straciliśmy bramkę, za kilkanaście minut kolejną. Kilka naszych akcji było ciekawych, groźnych i udało się drugą połowę wygrać.

Kolejny sparing GKS Wikielec rozegra w sobotę 15 lutego o godz. 16 z Powiślem Dzierzgoń w Iławie.

Mławianka Mława – Jeziorak Iława 1:5

Piłkarze Jezioraka z Iławy rozgrywali mecz na wyjeździe z MKS Mławianką Mława. Mławski zespół obecnie gra w mazowieckiej okręgówce. Bramki dla Iławy strzelili: Lewandowski, Parulis, Kochalski, Czarnota i Kuciński.

Mecz kontrolny Jeziorak-Mławianka

Autor: jeziorakilawa.pl Link: Galeria zdjęć ze spotkania

Piłkarze Jezioraka w sobotę 15 lutego zagrają o 12:00 z Pomezanią Malbork. Mecz odbędzie się w Iławie, lub w Malborku.

Motor Lubawa – Kormoran Zwierzewo 4:0

MLKS Motor Lubawa grał na boisku w Iławie. Mimo trudnej sytuacji finansowej w klubie, zawodnicy spisali się świetnie na murawie, tak podsumowują spotkanie, na swojej stronie:

Łupem bramkowym podzielili się: Czarek Sobolewski X2, Łukasz Goździejewski i bramka samobójcza. "Pokazaliśmy, że to my jesteśmy silnym czwartoligowym zespołem i przez cały mecz kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. W dzisiejszym sparingu zaprezentowało się sześciu juniorów, którzy coraz śmielej pukają do seniorskiej drużyny"- trener Krzysztof Malinowski. Z różnych względów nie zobaczyliśmy dzisiaj na boisku Przemka Józefowicza, Adriana Zasuwy oraz Romka Śnieżawskiego.