grzyb iława

i

Autor: arch. organizatora Jako że maseczka w wysokim stopniu zatrzymuje promienie słoneczne warto iść do lasu, gdzie nie ma obowiązku zasłaniania twarzy.

Spacer bez maseczki? Wybierz się na wyprawę po iławskich lasach wspólnie z przewodnikiem

2020-10-14 14:41

Iławianin Krzysztof Kurpiecki został Leśnym Przewodnikiem. W dobie pandemii organizuje dla iławian wycieczki po okolicznych lasach. W tą sobotę będzie spacer w stylu Kąpieli Leśnej (Shinrin-yoku)

Shinrin-yoku to nie jest kąpiel w leśnym jeziorze, choć i to polecam - pisze Krzysztof. - W Kąpieli Leśnej chodzi o to, żeby zanurzyć się w atmosferze lasu, w jego zapachu i naturalnych odgłosach. Spędzanie czasu w lesie poprawia wiele funkcji organizmu: dobroczynnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy, immunologiczny, oddechowy. Tego rodzaju aktywność pomagają żyć lepiej i zdrowiej. Zapewnia równowagę emocjonalną, obniża ciśnienie krwi i poziom kortyzolu, zmniejsza stres oraz agresję. Kąpiel leśna może również pomóc w rekonwalescencji, zmniejszeniu bólu, złagodzeniu objawów ADHD, demencji, otyłości i innych zaburzeniach, takich jak np. niedobór witaminy D. Swobodny spacer zmniejsza depresję.

W lesie możemy także spacerować bez maseczek. Oczywiście trzeba zachować nadal dystans społeczny. Miejsce zbiórki: Za osiedlem Podleśnym. Przy wejściu do lasu na ulicy 1-go Maja. Udział w spacerze jest bezpłatny.

przewodnik iława

i

Autor: arch. organizatora Leśny Przewodnik - iławianin Krzysztof Kurpiecki

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]
Najpiękniejsza krowa na świecie